Wpis z mikrobloga

@G00LA5H nie sądzę, nie miałoby to najmniejszego sensu (ʘʘ) Jeśli ktokolwiek cokolwiek naprawdę rozważał, to podniesienie orbity.
ISS jako bezzałogowa stacja badawcza poza LEO nie ma sensu, wszystko czego mogłaby dokonać można osiągnąć znacznie lepiej i taniej. Zachowanie ISS może mieć sens jedynie sentymentalny.
  • Odpowiedz
  • 1
@enron: Trudno jest odmówić Tobie w tej kwestii racji. Jednak za kilka lat lepsze AI czy już nawet AGI, plus jakieś roboty na stacji i jeden ze wskazanych przez Ciebie punktów Lagrange'a, a wtedy być może z nowymi narzędziami miałoby sens jej dalsze istnienie. ¯\(ツ)/¯
  • Odpowiedz
  • 0
@kocurrek32: Spora część niestety myśli, że to moja fota ¯\(ツ)/¯ próbuje w komentarzach kierować ich z pochwałami do autora, ale tutaj się ogląda obrazki, a nie czyta komentarze, więc do niewielkiej liczby osób mogę z tym przekazem dotrzeć.
G00LA5H - @kocurrek32: Spora część niestety myśli, że to moja fota ¯\(ツ)/¯ próbuje w ...
  • Odpowiedz
  • 0
@fajkonos: "30 grudnia 1992 roku Audouin Dollfus z Observatoire de Paris zaobserwował serię rozbłysków na dnie tego krateru za pomocą jednometrowego teleskopu. Blaski te zmieniały formę wraz z upływem czasu, a Dollfus wyraził przekonanie, że była to prawdopodobnie emisja gazowa. Źródłem gazu mogło być popękane dno krateru."
źródło: wikipedia

inne wytłumaczenie: linie na dnie krateru Langrenus, to prawdopodobnie ślady po wyrzuconym materiale skalnym podczas uderzenia, które utworzyło ten krater.

Poniżej masz zdjęcie krateru Langrenus wykonane podczas misji Apollo 15, na którym nie widać tego, co zauważył w '92
G00LA5H - @fajkonos: "30 grudnia 1992 roku Audouin Dollfus z Observatoire de Paris za...

źródło: Langrenus_crater_AS15-M-2392

Pobierz
  • Odpowiedz
i wyślą na kraniec układu słonecznego po drodze robiąc rundkę przez planety i inne obiekty...

@G00LA5H:

A rakiety napędowe do tego celu dostarczą na orbitę tirami albo kurierem DHL.
  • Odpowiedz
co to znaczy, ze misja dobiegla konca?

Dlaczego dochodzi do deorbitacji?


Bo szczątkowa atmosfera wokół Ziemi powoduje stopniowe hamowanie satelitów i ich opadanie ku Ziemi w tempie kliku km rocznie w zależności jak wysoko krąży. Bez rakiet "podnoszących" kresem jest spalenie się w atmosferze.

Jaki byl cel ISS jak nie odkrywanie orbity okoloziemskiej i czy jest osiągnięty?
  • Odpowiedz
Sądziłem, że skoro ISS porusza się z prędkością 7,66 km/s to uzyskanie na początek prędkości ucieczki 11,2 km/s byłoby do zrobienia, etc. i następnie małymi krokami

@G00LA5H:

Tylko dla nadania 11,2 km/s trzeba kolejne 113% energii jaką statek uzyskał mając 7,66 km/s.
A rakiety nie można dowieźć kołowo na rampę startową, ale trzeba wynieść nienaruszone na orbitę. Poza tym, to tylko prędkość ucieczki z Ziemi, a wynosząc coraz dalej od
  • Odpowiedz