Wpis z mikrobloga

@STAYTRIPPY: Raz widzialem kiedy uzyty na nacpanym oszolomie, nic nie dalo, dalej szedl przed siebie na oslep, trzeba bylo wczytac protokol #!$%@? i dzwonic na policje. Jednakze kilka razy widzialem skuteczne dzialanie. Sam osobiscie na taxi uzylem raz tradycyjnego, zadzialal.
Nie miałem nigdy żelowego, ale wątpię, żeby trzeba było trafić w obydwoje oczu. Miałem doczynienia z gazami tzw. strumień i sprej. Czy jest coś wart, nie wątpliwe każdy gaz pieprzowy daje jakiś efekt, który będzie zadowalający i sądzę, że nie ma co przesadzać i wybierać najdroższego, chyba, że np byłby większy itp itd.
@STAYTRIPPY: Generalnie te małe są #!$%@? warte na otwartym powietrzu, chyba że Ci się uda z bardzo bliska zaaplikować delikwentowi odpowiednią dawkę, co trwa na tyle długo, że ten spokojnie zrobi unik i po zawodach. Dobre są te duże, policyjne, ale weź sobie takie coś noś – odpada. Tak że ja jestem zwolennikiem pistoletów hukowych. Dajesz gadane, gość podchodzi, oddajesz strzał "ostrzegawczy" w powietrze, a w razie czego obracasz i rękojeścią
@STAYTRIPPY: psika to kilkanascie sekund, do ugaszenia "normalnego" pacjenta wystarczy sekundka dobrze trafiona, zazwyczaj zaczynaja trzec rekoma oczy potegujac efekt. Slyszalem wiele opowiesci od kolegow taksiarzy jak zagazowali nawet trzech, ale pisze tylko to co widzialem np na bramkach w dyskotekach, takie polsekundowe "psik" i gosc jest bezradny przez kilkanascie minut. Sam osobiscie zagazowalem raz jednego goscia, ale poszly jeszcze moje rece w ruch, i jeszcze potem mu lapy "trytytka" zwiazalem,
@wezsepigulke: a ile taki bajer się ceni? w sumie jak już bym musiał użyć gazu też po akcji kopy na morde by się sypały zapewne w ramach nauki, że nie atakuje się ludzi bez powodu. a po paralizatorze to co zwłoki pouczać? :v
@STAYTRIPPY: Nie wiem, stety - niestety nie zostalo to jeszcze przetestowane w praktyce w moim srodowisku. Podkreslam ze to cena "od kumpla". Z taksowkarskich zabawek kolegow co woza jeszcze ze soba to repliki-straszaki, gazowki i bron czarnoprochowa. Jednak w Polsce sam widok broni palnej stawia wszystkich do pionu. Dwoch znam co jezdza z bronia na ostra amunicje.