Wpis z mikrobloga

Warto dziś szukać wzmacniacza z lat 90(technics, sony itd), kolumn pasywnych i odbiornika bluetooth? Czy współczesne kolumny aktywne z bluetooth będą miały lepszą jakość?

Co polecilibyście w budżecie ok 1000zł
kolumny aktywne
vs
komplet wzmacniacz, kolumny, odbiornik

#audio #muzyka #cokupic #zakupy
#pytanie #mieszkanie
  • 20
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@niedasieukryc: kolumny mam z 93 bodajze, wczesniej byly pod amplitunerem, ale bylo na rachunkach widac
zmenilem to na wzmacniacz klasy D na TPA3255 z aliexpress, ktory ma wbudowany bt i uwazam to za znacznie lepsza opcje. Do tego taki wzmacniacz jest jakies 30 razy mniejszy
  • Odpowiedz
@niedasieukryc: tak, ale tylko polecane modele i w dobrym stanie. Np. wzmacniacze mogą potrzebować serwisu (czyszczenie/wymiana potencjometrów wymiana kondensatorów), kolumny o ile były dobrze traktowane powinno być ok. Ja np. miałem stary wzmacniacz Arcama to co chwilę się psuł, teraz mam starego Philipsa 890 (jakiś bliźniaczy model Marantza) i oprócz problemów z wyborem źródła (i tak mega rzadko zmieniam) gra i działa ok.
Co do kolumn to mam stare Tannoy
  • Odpowiedz
@v-tec: nie moga tylko na pewno wymagaja. Niestety, ale temperatury i wiek robia swoje. Przekazniki wyjechane, kondy juz ususzone, prad spoczynkowy dawno rozjechany.
Nie ma co sie bawic w stare graty juz, bo wzmak D za 300zl da duzo lepszy efekt niz taki muzealny eksponat bez gruntownej renowacji
  • Odpowiedz
W tym budżecie lepiej aktywne. Sam stoję przed wyborem bo moje edifiery już mi nie pasują z powodu braku bt. Zobacz sobie na wiim amp. Byłem ostatnio w sklepie bo pomału się rozglądam i słuchałem klipsch fives ale to bliżej 4k. Mnie ogranicza miejsce bo moje home office to tylko 9m2 i mogę sobie pozwolić tylko na coś na biurko albo półkę.
  • Odpowiedz
Czy współczesne kolumny aktywne z bluetooth będą miały lepszą jakość?


@niedasieukryc: No nie ma powodu, dla którego stary sprzęt miałby brzmieć lepiej, chyba że akurat kupisz sprzęt ze znacznie wyższej półki, niż nowy.

Co polecilibyście w budżecie ok 1000zł
  • Odpowiedz
@niedasieukryc: Jeśli chodzi o aktywne to wymóg Bluetooth w zasadzie ogranicza cię do głośników Edifiera, chyba że dołożyłbyś zewnętrzny odbiornik do np. takich monitorów - https://www.thomann.de/pl/swissonic_v5.htm

Tak czy siak, uważam to za lepsze rozwiązanie w tym budżecie niż zestaw z kolumnami pasywnymi.

daj se spokój z antykami, szukaj używanego DAC + aktywne np. fiio


@Adicts: Masz na myśli Fiio SP3? Lepiej niech się trzyma od nich z daleka,
  • Odpowiedz
  • 0
@cukru akurat mam je, w miarę świeży zakup, podłączone do fioo R7, jasne nie są idealne, ale grają bardzo poprawnie i czysto ( można je kupić za 700pln), sprzęt typowo pod komputer czyli tidal, Spotify u gierki. W porównaniu do edifierow które miałem wcześniej jest przepaść jakości
  • Odpowiedz
  • 0
@cukru miałem wcześniej te edifiery,(R2850DB) serio te fioo grają lepiej, zwłaszcza w trybie pure, edifiery to taki karton, fioo brakuje góry i dołu ale grają mega czysto
  • Odpowiedz
@Adicts: R2850DB nie znam, możliwe że Fiio grają lepiej. Podejrzewam też (o ile też je użytkowałeś przy komputerze), że ich rozmiar nie pomógł we właściwym ustawieniu.
  • Odpowiedz
  • 0
@cukru wszystko było ok, tak jak pisałem edifiery to taki karton, można se szumka posłuchać, fioo zupełnie inny wymiar grania, chociaż brakuje mi góry i wyjścia na suba
  • Odpowiedz