Wpis z mikrobloga

Czy rynek smartfonów stanął w miejscu?
Zastanawiam się nad zakupem nowego telefonu ponieważ mój prawie 3 letni xiaomi 11t pro który wiele przeżył i ma parę problemów kwestii uszkodzeń fizycznych. Gdyby nie to, nie zastanawiałbym się nad zmianą ponieważ świetnie działa. Gdy oglądam recenzję widzę że po prostu za najnowsze telefony płaci się za to że są najnowsze a nie za posiadane funkcję (głównie piszę to o flagowcach).
Pamiętam gdy kiedyś przesiadało się na nowy telefon to różnica była olbrzymia. Gdy 3 late zamieniłem oneplus 5t na xiaomi 11t pro jedynym powodem była 120 W ładowarka, poza tym nie widziałem dużych różnic.
Teraz zastanawiam się nad zakupem Xiaomi Redmi Note 13 Pro+ 5G bo nie widzę sensu dopłacać więcej? Co polecacie?

#xiaomi #iphone #xiaomilepsze #telefony #smartfon #android #samsung
  • 7
  • Odpowiedz
@johny-kowalski: z samochodami tak nie do końca (autonomia). TV ma tylko jedno zadanie, ale dużą robotę robią do niego podstawki (Apple, Google, NVidia).
Czajniki są takie, co ci podgrzeją wodę do konkretnej temperatury, ale mimo wszystko, to urządzenia jednozadaniowe – smartfony takie nie są. Z komputerami też były ciekawe projekty, tylko ludzie jednak wolą stare rozwiązania, ale weźmy hybrydy laptopa z tabletem, laptop z dwoma ekranami, touch barem, z haptyką
  • Odpowiedz
Teraz zastanawiam się nad zakupem Xiaomi Redmi Note 13 Pro+ 5G


@JanPawelDrugiLechWalesaPierwszy: redmi to jednak trochę inna jakość materiałów, po klasycznym Mi się tym badziewiem zawiedziesz. Z xiaomi to bym brał dziś pewnie jakąs 13 lite, mam teraz 11 lite żadnych zastrzeżeń nie mam, no może poza badziewnym casem z kompletu, ale jak się wcześniej miało mixa ze złotymi napisami to można za dużo wymagać.
  • Odpowiedz
@Belzdron jasne spoko, mój wpis był celowo przesadzony. Ale na rynku telefonów wszystko zmierza do tego, że aktualne rozwiązanie jest rozwiązaniem optymalnym i producenci mają już małe pole do modyfikacji. Ekrany osiągnęły metodą prób optymalny rozmiar - większe będą zbyt duże, mniejsze to promil klientów. Wygląd od nastu lat w sumie się nie zmienia bo co tu zmieniać w prostokątnym ekranie? Próby z foldami to tylko sposób wyhaczenia dodatkowej kasy od
  • Odpowiedz
@johny-kowalski:

Szkoda tylko, że poszło to w kierunku smartfona - pełnoprawnego komputera z Windowsem umożliwiającego odpalenie wszelkich dwsktopowych aplikacji na smartfonie ale też połączenie superszybki łączem bezprzewodowym z stacji dokującej w postaci laptopow. Wiem, że jest dex ale chodzi o Windowsa. Do tego bateria, której nie dałoby się rozładować w ciągu dnia przy maksymalnej jasności i ciągłym 100proc obciążenia procesora. Coś takiego byłoby prawdziwa rewolucja.
  • Odpowiedz