Wpis z mikrobloga

Czy ktoś poleci w Warszawie klinikę gdzie zrobię badanie DEXA total body czyli najlepszą opcję do zbadania poziomu tkanki tłuszczowej itp w ciele?
Szukałem już wielu i jak znalazłem to okazywało się, że w oddziale warszawskim brak sprzętu i robią tylko w Poznaniu czy łodzi a jak znalazłem jedną to cena z kosmosu 800zl za badanie WTF?
Dlatego poprosiłbym o polecenie kogoś kto korzystał i wszystko było okej :)

#mikrokoksy
#badania
  • 7
  • Odpowiedz
@szamus1: chcesz robić dexa scan to plac. A tak btw, jak masz bulic to nie lepiej mri? Skoro jest dokładniejszy?
Tak czy siak uważam, że to kompletnie bez sensu, bo jaka to różnica czy masz 10% bf czy 12% skoro masz kaloryfer? Albo czy masz 20 czy 24 skoro i tak jesteś zalany. Liczy się lustro, a bf to tylko cyferka
  • Odpowiedz
@uwaga-mowa-nienawisci: ale w jakim celu? Zakładamy, że chodzi na siłownię żeby lepiej wyglądać, bo jeśli trenuje np żeby się lepiej czuć, czy podnosić większe ciężary, to nie widzę sensu mierzenia składu ciała, ale nawet niech będzie, że i dla kwestii zdrowotnych go to interesuje.
Przecież robiąc zdjęcie jak wygląda teraz i robiąc takowe za pół roku czy rok będzie widział jak się zmieniło jego ciało. Czy jest jakiś progres czy
  • Odpowiedz
@pp93: z mojego punktu widzenia jest istotne ile mam bf% żeby wiedzieć ile mogę zredukować i jak szybko. Mając 20% mogę obciąć więcej niż mając 12%. Kiedyś wydawało mi się, że już jestem nisko i mimo, że w lustrze super nie wyglądałem, to uznałem że widocznie tak musi być. Jakbym wtedy zrobił sobie takie badanie, to bym wiedział, że mogę spokojnie jeszcze ciąć (co właśnie robię).
  • Odpowiedz
@uwaga-mowa-nienawisci: no i spoko, skoro Co pomogło, to fajnie, natomiast nie wiem jak można uznać że miałeś niski bf skoro na taki nie wyglądałeś?
Ale wciąż uważam, że płacenie kilku stów za takie badanie to nonsens, zwłaszcza że ten wynik na nic się nie przekłada i dodatkowo jest obarczony niemalym marginesem błędu. Oczywiście mówię tutaj o dexie.
  • Odpowiedz
natomiast nie wiem jak można uznać że miałeś niski bf skoro na taki nie wyglądałeś?


@pp93: bo każdy inaczej wygląda. ktoś ma 12% i nadal brzucha nie widać, a niżej nie zejdzie bo się czuje źle wtedy, a ktoś ma 17% i piękna krateczka i nawet może jeszcze docisnąć sobie

ja liczyłem sobie bf według kalkulatorów na podstawie pomiarów fałdek tłuszczu, obwodu pasa, szyi itd. różne kalkulatory i wyciągałem średnią
  • Odpowiedz