Wpis z mikrobloga

kiedys mieszkalem w holandii i zarabiałem w juro, było to jakies 4-5 lat temu. w holandii juz nie mieszkam, stracilem kontakt z czlonkiem rodziny ktory tam mieszka, wiec w sumie nic mnie zbytnio z tym krajem nie laczy (a tak, to se czlowiek chociaz raz na rok pojechal na 3-4 dniowe wakacje ( ͡° ʖ̯ ͡°))

mam na koncie bankowym ponad 7k euro, z ktorych sie czeseciowo rozliczylem w polskim us kilka lat temu (jakas mniejsza kwota to pieniadze ktore kiedys dostalem od matki, bo jej pozyczylem spora sume w pln, a ona mi przelala tam), wiec w teorii wszystko powinno byc git, ale - na ile prosze sie o problemy, jakbym nagle przelal sobie na polskie konto ponad 30k zl, z teoretycznie "niewiadomego" zrodla? nie wiem jak to teraz wyglada, ale kiedys korzystalem z azimo

druga sprawa - czy jest w ogole sens to robic? nie potrzebuje tych pieniedzy, takze siedza sobie w teoretycznie "bezpieczniejszym" miejscu niz polski bank, z drugiej strony - jakby cos tam trzeba bylo zalatwic z tym bankiem (ing holenderski), to sprawa sie troche bardziej komplikuje. adres mam podany polski, tak samo jak numer telefonu

#banki #bankowosc #podatki #pieniadze
  • 2
  • Odpowiedz
@lukasz3123: A dlaczego "niewiadomego"? Zarobione i opodatkowane w NL, mniemam, że masz na to papier.
Jeśli jednak nie masz potrzeby korzystania, to trzymaj forsę z dala od polskich urzędów. Jeśli jednak będzie potrzeba, to na Twoim miejscu posługiwałbym się gotówką
  • Odpowiedz
na ile prosze sie o problemy, jakbym nagle przelal sobie na polskie konto ponad 30k zl, z teoretycznie "niewiadomego" zrodla?


@lukasz3123: Nie są niewiadome i razie kontroli źródła środków łatwo wyjaśnisz ich pochodzenie, skoro miałeś dochody zagraniczne rozliczone na PIT.

nie wiem jak to teraz wyglada, ale kiedys korzystalem z azimo

Nie potrzebujesz tutaj pośredników, załóż sobie w Polsce konto EUR i wykonaj przelew SEPA z holenderskiego konta. Jeżeli chcesz od razu wymienić na złotówki to możesz założyć sobie konto walutowe + PLN w https://kantor.aliorbank.pl/ tam przyjąć przelew i od razu wymienić. Warto sprawdzić też kursy walut w kantorze twojego banku (o ile
  • Odpowiedz