Wpis z mikrobloga

Komputerowe mirasy - czy taki zestaw ma sens? Koszyk zawiera też peryferia (monitor możliwe, że do zmiany).

Granie w 1080p - GTA V, CS2, Valorant, Warzone, Cyberpunk. Chcę, żeby komp spokojnie pociągnął kolejne 3-4 lata. Koszyk jest w komputroniku, bo chcę raty 0%, a inne sklepy tego nie oferują (euro rtv agd jeszcze ma 0% + rata gratis, ale nadrabiają to sobie cenami produktów i wychodzi jeszcze drożej xD).

https://www.komputronik.pl/cart/shared/show/Kz7onv2wdm-8A7WDjonk0

#pcmasterrace #pc
  • 19
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@S4pphire Fera z 1 wiatrakiem, dołączona pasta pactum jest wystarczająca. Nie trzeba tej grizzly bo te ryzeny nie grzeją się zbytnio. Samego ryzena można zmienić na wersję bez igpu czyli 7500f. Rtx obleci skoro grasz w fhd.
E: teraz widzę, że monitor chcesz fhd i 27”… Przy tej przekątnej to średni pomysł, tu standardem jest 2560x1440p.
  • Odpowiedz
  • 1
@MePix: RX 6950XT niestety niedostępny w komputroniku :/

@Ademu dlaczego średni pomysł? Pytam poważnie - wcześniej latałem na 27" przy 1080p i jestem mocno przyzwyczajony do tej rozdzielczości i takiej liczby cali. Od kilku lat w ogóle nie gram, a wcześniej jakakolwiek gra u mnie to 1080p (nie wiem czy w ogóle ktoś gra w csa czy coda na 1440p :D).
  • Odpowiedz
@S4pphire Skoro się przyzwyczaiłeś to ok ale przy 1440p jest ostrzejszy obraz i przyjęło się, że przy tej przekątnej większości ludzi pasuje wielkość plamki matrycy. Ten rx 6950xt to już staroć (choć wydajny, tylko z dużym apetytem na prąd). Masz jeszcze 7800xt/7900gre.
  • Odpowiedz
@MePix Widzę, że pan bordo się lekko zdenerwował bo ktoś śmie polecać wg własnego widzimisię… Zauważ tylko, że nigdzie nie napisałem co jest lepsze a podałem alternatywy jakie ma OP. Ponadto konkurencją dla 6960xt jest 7900gre, nie 7800xt. Serii rx 6xxx zwyczajnie już mało jest dostępnych i są źle wycenione w stosunku do nowych kart. Popatrz co jest polecane w nowych zestawach.
To wszystko z mojej strony.
  • Odpowiedz
  • 2
@ReeceWithouterpoon chłopie, wzrok już i tak rozwalony, gorzej się nie da. Oczywiście dziękuję za radę i będę zmieniał na inny monitor :)

@Ademu @MePix dzięki za rady panowie, jeszcze posprawdzam różne testy tych kart. Zanim kupię sprzęt to muszę obejrzeć 20 różnych testów. Nie ma co się n---------ć na wykopie co kto poleca. Dzięki!
  • Odpowiedz
@S4pphire No od tego jest mikroblog ( ͡° ͜ʖ ͡°). A co do monitora to zastanów się nad opcją 1440p 144hz z g-sync/freesync zamiast 60hz. To jedna z kilku rzeczy, które najrzadziej wymieniasz.
  • Odpowiedz
@S4pphire: ja jeszcze swoje 3 grosze do karty: 6950xt po undervoltingu to super karta. A seria 7xxx to po prostu wyższe zegary i lepszy RT.
Moim zdaniem, z nowej serii, to nie opłaca się w nic niżej niż 7900xt jeśli możesz kupić odpowiednik z serii 6xxx w niższej cenie.
Ba, za okolice 1500pln dostaniesz 6800/xt, z dobrym chłodzeniem, pokoparkowe z allegro z gwarancją. Te karty w 1440p nie chodzą a
  • Odpowiedz