Wpis z mikrobloga

  • 262
@Dueil_angoisseus: chodzi o wzrost gospodarczy. Państwo z kartonu tworzy swoje PKB przez 800+ i betonowe złoto. Gdy konsumpcja spadnie, koszty obsługi długu publicznego wywala w kosmos, mityczna bariera 50% zadłużenia pęka. No to pisowskim sposobem pobudzasz wzrost gospodarczy bezpiecznym kredytem... Wzrost gospodarczy można też pobudzić tanim prądem z elektrowni atomowej, no ale to za 10 lat, w sumie 20, nigdy...
  • Odpowiedz
Wzrost gospodarczy można też pobudzić tanim prądem z elektrowni atomowej


@N331: można dużo szybciej i taniej bo tani prąd można mieć dzięki budowie magazynów energii. Tańsze niż elektrownia i bardziej przyszłościowe. Szybko tez się je stawia i zajmują mało miejsca.
  • Odpowiedz
@Lipek12s: Nigdzie nie widziałem danych pokazujących, że to najtańsze źródło energii, jeśli wyślesz mi w miarę wiarygodny artykuł chętnie wejdę w polemikę. Myślę, że byłby to ciekawy wątek.

Jeśli napisałeś tak bo napisałeś na podstawie jakiegoś kogoś tam z YouTube to polecam zapoznanie się z pojęciem lcoe, ostatnio nawet Cejrowski wypowiada się o energetyce a pojęcia mniej niż 0.
  • Odpowiedz
@N331: Dokładnie. Dlatego nawet nie chodzi o deweloperów, bo przecież mogliby zakupy dofinansowywać bezpośrednio, a nie przez kredyty. To chodzi o te kredyty, które drukują pieniądze zwiększając ich obieg w gospodarce.
  • Odpowiedz