Wpis z mikrobloga

Jeździ tu ktoś na #apple maps? Zacząłem ostatnio w ramach eksperymentu i wstępnie jest spoko, ładnie wyglądają na CarPlay i fajnie pokazują na którym pasie się ustawić. Nie wiem tylko jak będzie z informacjami o ruchu na bieżąco vs Google?

#nawigacja #iphone
  • 7
  • Odpowiedz
@dziadmankowy: ja na miasto czy w miarę znane mi trasy ich używam, ale jak jade w totalnie nieznane miejsce, to jednak wolę na google, żeby się nie zaskoczyć.

ale lubię Apple Maps, bo fajnie pokazuje wielopasmowe zakręty, czy też mówi bardziej naturalnie - w stylu "na następnych światłach skręć w lewą" a nie ciągle te "za 200 metrów skręć w lewą" - chociaż ostatnio nie używałem google przez kilka miesięcy,
  • Odpowiedz
@dziadmankowy: Apple Maps na CarPlay działa bardzo dobrze. Ja tylko tego używam, bo jakiś czas temu dołączyłem do klubu #degoogle i wywaliłem wszystkie aplikacje Google.

Jedyny problem z Apple to taki, że warto dwa razy sprawdzić czy wybrało się właściwy punkt docelowy. Bo jak się na szybko wyszukuje to potrafiło podpowiedzieć głupotę w innym mieście, albo pomylić adres.

Jak już ustawisz właściwy punkt to jedziesz bez stresu. Nie
vnzb92 - @dziadmankowy: Apple Maps na CarPlay działa bardzo dobrze. Ja tylko tego uży...

źródło: Zrzut ekranu 2024-07-5 o 09.51.32

Pobierz
  • Odpowiedz
@dziadmankowy: ostatnio też często testuje, parę razy sprawdzałem próbując wyjechać z Krakowa na Zakopane i nawet spoko wybierał mi alternatywne trasy - inne niż google maps.
Podobają mi się bardziej opisowe teksty, czyli "zamiast za 500 metrów skręć w prawo", to mówi "na tych światłach jedź prosto, a na następnych skręć w prawo" - dużo przyjemniejsze to jest szczególnie w mieście którego nie znasz
  • Odpowiedz