Wpis z mikrobloga

Czy są na sali jacyś emeryci pamiętający Electric Rudeboyz? Z ciekawostek - za projektem stał Marek Oreu Adamowicz, czyli współzałożyciel i pierwsza gitara legendy polskiego punka - The Analogs. To właśnie profil autora Rzeczywistości znajduje się na drugim planie okładki debiutanckiej płyty Oi!Młodzież i to Oreu skomponował m.in. takiego klasyka jak Dzieciaki atakujące policję. Niestety pionierski i genialny Kolejny Krok był pierwszym i ostatnim albumem w krótkiej historii Electric Rudeboyz.

#muzyka #punk #drumnbass90s #ciekawostki
CichyWoda - Czy są na sali jacyś emeryci pamiętający Electric Rudeboyz? Z ciekawostek...
  • 19
  • Odpowiedz
@CichyWoda wczoraj wróciłem do rudeboyzów. Byłem kiedyś na ich koncercie nawet. Jako ciekawostkę na YT krąży jakiś niewypuszczony kawałek, którego nie mogę teraz znaleźć. :/
  • Odpowiedz
@StrongSilentType: jak ktoś się urodził w 2000 to może są i legendą, bo nie słyszeli o takich zespołach jak Fornir, TZN Xenna, Karcer, Kryzys, Tilt, Armia, Moskwą, Siekiera, KSU, Wańka Wstańka, Brygada Kryzys, Dezerter.
  • Odpowiedz
Oreu Adamowicz, czyli współzałożyciel i pierwsza gitara legendy polskiego punka - The Analogs


@CichyWoda: parę dni temu youtube w rekomendowanych podrzucił mi akurat wywiad z Analogs z tamtych czasów. Był m.in. Oreu, Harry jeszcze z irokezem, a Piguła chyba akurat odsiadywał wyrok za udział w zorganizowanej grupie przestępczej jak prawdziwy gangus, a nie wchodził w dupę antifie i lewakom jak teraz ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@CichyWoda o człowieku! Dzięki Ci za to! Przypomniałeś mi jak 20, lat temu słuchałam dramenbejsów, głównie zagranicznych ale i polskich (CJ Grass, CJ Faxe), ale tego cuda nie znałam. Ależ będzie dziś latać na słuchawkach. Nostalglam i jestem pełna podziwu ( )
  • Odpowiedz
@Rasteris: no ok ale kapele które Ty wymieniłeś są legendą punka w bardzo klasycznym wydaniu, a Analogsi są legendą street punka i oi! Poza tym xD Analogsi mają ponad 30 lat grania za sobą a ich debiut wyszedł w 1996.
Ps. Zapomniałeś o Deadlock.
  • Odpowiedz
@StrongSilentType: problem z Analogs jest taki, że sami tę legendę zeszmacili. Tzn. głównie Piguła, bo obaj wokaliści kojarzeni z ich najlepszymi płytami dawno z zespołem nie mają nic wspólnego. Harry ma (miał?) jakiś swój projekt, Smalec niestety zmarł dwa lata temu.

Piguła natomiast ostro skręcił w lewo i z każdym kolejnym wywiadem zwyczajnie się pogrąża. Obecna narracja jest taka, że zawsze był vege-lewicowcem, a te wszystkie chuligańskie teksty w których
  • Odpowiedz
@jandiabeldrugi: a dzisiejszych Analogsow to ja mam w poważaniu, też nie popieram tego co Piguła robi z tym bandem, bo zrobił się z tego taki festyniarski zespolik.
Harry ma swój projekt Harusha. I tam jakoś nie przeszkadza mu śpiewanie w starym stylu, co niby było powodem jego odejścia z Analogsow. ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz
@CichyWoda: nostalgłem () ale mnie zaskoczyłeś tym powiązaniem z analogsami, serio nie wiedziałem o nim :(
Szkoda że to tylko jednorazowy wystrzał, aż mi się przypomniały te piękne i wspaniałe czasy Krzysztoforów w Krakowie gdzie leciały dobre drumsy. Gdy człowiek już miał dość to szedł do Błędnego Koła na dancehall i pochodne. ehhh :(
  • Odpowiedz
@Member_Berrie: dla mnie zawsze dnb stał jednak półkę wyżej niż to co wtedy w Polsce było utożsamiane ze słowem "techno", czyli wszelkiego rodzaju "manieczki" ( ͡° ͜ʖ ͡°) Po za tym Oreu już na tej płycie z "#!$%@?ą erą techno" nie grał.

  • Odpowiedz