Wpis z mikrobloga

via Android
  • 0
@zmeczony11 mi chodzi o to zeby ludzie wiecej zarabiali, ale tez zeby ceny nie rosly podstawoaych produktow i mozna to zrobic ustawowo ze maslo max po 4 zl, woda po 3 zl. Cola moze byc po 30 zl bo to nie jest artykul pierwszej potrzeby.
  • Odpowiedz
@Milo900 już były takie próby. W latach 1947-1989. I przez próby sterowania gospodarka jesteśmy 3 razy biedniejsi niż Niemcy. A i tak jest znaaaaaacznie lepiej niż w 1990, ledwie po zakończeniu tych prób
  • Odpowiedz
@Jariii: Ustawowa cena masła czy wody to akurat szkoła ekonomii daleka od korwinistyczno-mentzenowskiej. Bardziej o takie podejście można by posądzać Prawych i Sprawiedliwych (aczkolwiek nie z frakcji Morawieckiego), albo Lewicowo-Razemkowych ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@Jariii gdyby konfa z pisem wygrala wybory i by byla koalicja, to juz by fundamenty pod nowe cpk czy elektrownje atomową bylyby wylewane, a tak mamy bardzo uśmiechniętych ludzi
  • Odpowiedz
@fordern: Mentzen nie jest kucem ani liberałem. Nie wiem skąd wy bierzecie te głupoty xD Zmarnowałem trochę czasu na słuchanie jego wysrywów z ekonomii i dowiedziałem się, że krzywa Laffera nie istnieje, podatki mogą wynosić 60% i będzie spokoitd. liberał jak z koziej dupy trąbka.

@Milo900 Twoja znajomość ekonomii jest zerowa, więc możesz nawet sądzić, że PiS z konfą zbudują bazę na księżycu.
  • Odpowiedz
@Milo900 rozumiem doskonale. Ale widzę, że jesteś mlody, ekonomia jeszcze nie jest dla Ciebie czyms oczywistym. To tak nie dsiala jakbyś chciał. Jedyna droga do bogactwa to jak najmniej sterowania cenami i placami. Socjalizm nigdy w historii się nie udał i się nie uda
  • Odpowiedz