Wpis z mikrobloga

#gielda Wielu nie uświadamia sobie ryzyka związanego z kupowaniem kiedy jest drogo. Dla przykładu Bitcoin. Jeżeli ktoś kupił blisko szczytu to cena spadła już tyle (20%), że nie warto sprzedawać, bo zapewne odbije. Technicznie może odbić.
Uśredniać taka osoba nie będzie bo zbyt duże ryzyko większych strat.
Jeżeli cena zacznie spadać, to dużo osób zostanie w tych akcjach jadąc aż do samego dołu. W połowie drogi lub blisko dna sprzeda i skapituluje.

Też Was może to czekać, jeżeli kupujecie drogo. Mówi się, że Bitcoin wyprzedza giełdę.
tom-ek12333 - #gielda Wielu nie uświadamia sobie ryzyka związanego z kupowaniem kiedy...

źródło: obraz

Pobierz
  • 24
  • Odpowiedz
  • 0
@perfumowyswir: Jeżeli masz czas to możesz zagłębić się w temat stóp procentowych i dlaczego się je tnie. Popularnym nieporozumieniem jest to, że będą cięte bo muszą być cięte, bo inflacja spada, bo firmy zaczynają mieć problemy.

Z mojego researchu na podstawie inflacji Volckerowskiej wynika (a FED to wie), że zbyt szybkie cięcie stóp w celu stymulacji gospodarki prowadzi do wystrzału inflacji.
Moim zdaniem najpierw będzie zwała na giełdzie oraz w
  • Odpowiedz
  • 0
@perfumowyswir: Sam sprawdź. Wejdź w temat.

FED ma swoje wskaźniki które mówią mu kiedy jest źle i wtedy zaczyna cięcie. Tym razem trochę przedobrzyli bo swoją gołębią postawą i obietnicami obniżek wysłali giełdy na ATH.
Jest coś takiego jak zasada Sahm (co ciekawe - kobiety). Kiedy rośnie powyżej 0,5- mamy oficjalną recesję.
Jak będzie teraz ?
tom-ek12333 - @perfumowyswir: Sam sprawdź. Wejdź w temat. 

FED ma swoje wskaźniki kt...

źródło: obraz

Pobierz
  • Odpowiedz
  • 0
@perfumowyswir: Doszedłem do punktu gdzie na giełdzie myślę już samodzielnie. Nie zawsze wychodzi ale zdejmuje niepotrzebne ryzyko.

Trzeba przyjąć do wiadomości, że nic nie wiemy. Dlatego jedyne co nam pozostaje to kupować wtedy kiedy jest tanio. Oczywiście większość tego nie zrobi.
  • Odpowiedz
  • 1
@NCindex-15procent: Mnie już na tym rynku nie ma. Po co podejmować nadmierne ryzyko jeżeli kiedyś i tak zarobię. Kiedyś przyjdzie duża korekta/krach i wtedy będę kupował bez stresu. Teraz to mogę kupić za całą kasę np. SP500 i źle spać w nocy bo postępuje wbrew sobie i kusi mnie FOMO.
  • Odpowiedz
  • 0
@Talarsson: Właściwie to tak.
Czy jakby ktoś miał wszystkie Bitcoiny świata to byłby bogaty?

Nie porównujmy tego do walut FIAT bo każdy wie, że za Fiatem stoi państwo, policja i wojsko.
  • Odpowiedz