Wpis z mikrobloga

Mirki z tagu #zeglarstwo, czy któremuś z was zdażyło się pływać z bólem pleców? Od paru tygodni dokucza mi mięśniowy ból w okolicy lędźwiowej, związany z ruchem (np rotacją). Wydałem kupę kasy na fizjoterapeutę, robiłem wszystkie zalecone ćwiczenia, ale niestety ból nie ustąpił w pełni. Jutro mam lecieć na dwutygodniowy rejs i zastanawiam się czy przy ograniczonej mobilności w ogóle ma to sens. Co myślicie?
  • 14
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@IKnowThings jeśli fizjo nie pomógł to słabo. Załatw sobie od rodzinnego skierowanie do poradni chirurgicznej to dostaniesz skierowanie na rezonans pleców. Nie lekceważ tego, bo możesz sobie pogorszyć.
Jeśli możesz to idź na basen albo nad jezioro i popływaj na plecach.
Jaki rodzaj bólu ci towarzyszy? Stały czy nasila się podczas jakiegoś ruchu? Masz pełen zakres ruchowy?
  • Odpowiedz
  • 0
@czteroch: fizjo pomaga, jest poprawa ale nie ma jeszcze pełnej poprawy. Byłem u ortopedy, po badaniu stwierdził że temat jest na 100% mięśniowy. Mam pełen zakres ruchowy, ból jest miejscowy, niepromieniujący i pojawia się przy określonych ruchach - np przywodzeniu lewego kolana do klatki piersiowej, czy gwałtownych skłonach, obrotach w prawo.

@aphroman0 jak myślisz, możliwe że uszkodzenie dysku zostałoby niezauważone przez ortopedę i fizjoterapeutę?
  • Odpowiedz
@IKnowThings Mireczku, bez rezonansu niczego się nie dowiesz. Płacisz składki na NFZ to ci się to należy za darmo.
Mi na ból pleców pomaga pływanie, może tobie też pomoże.
  • Odpowiedz
@IKnowThings: Raczej nie ma obecnie, uszkodzenia stawów (w tym kręgosłupa) bardzo długo się zaleczają, z pewnością pomocne jest korzystanie ze słońca (np. leżąc na karimacie), często, krótko, bez kremu zawczasu pijemy marchewki. Sporo leżeć i też trochę spacerować.
  • Odpowiedz