Wpis z mikrobloga

Mirasy, jak wygląda u Was jazda na moto z kamerkami? Od początku sezonu miałem tyle wymuszeń, że szkoda gadać… W jakich pieniądzach można kupić dobry sprzęt do nagrywamia swoich jazd? Taki, który nie będzie rejestrować pikselozy oczywiście
Doradzicie coś? Chętnie dowiem się z czym jeździcie, za ile cebulionów i gdzie macie kamerę zamontowaną

#motocykle
  • 11
  • Odpowiedz
@0anon ja mam kamerkę zintegrowaną z interkomem. Tanio (dwa urządzenia w jednym), wygodnie (brak dodatkowych uchwytów i kabli) i nagrywa zawsze w tym kierunku, w którym patrzę. Cena ok 600 zł. Jakość nagrań w FHD, bez pikselozy. Model: MaxTo M3S 2K
  • Odpowiedz
Od początku sezonu miałem tyle wymuszeń, że szkoda gadać…

To całkowicie nieironicznie: Zainwestuj lepiej w szkolenie z jazdy defensywnej. No chyba, że Twoim celem jest nagranie własnej śmierci ¯\(ツ)/¯
@0anon:
  • Odpowiedz
@0anon: doradzam ci kup sobie żarówkę led z przodu, zamiast zwykłej żarówki i kamerki, będziesz miał mniej wymuszen, a kamerką Ci zdrowia nie uratuje, ludzie nie widzą motocykli, trzeba brać zawsze poprawkę, że ten co wyjeżdża, albo pieszy wyjedzie prosto pod koła, do tego jasny kask, bo ludzie nie wymuszają, gdyż mają taki kaprys, tylko naprawdę nas nie widzą
  • Odpowiedz
@0anon: nie chce kozaczyć bo różne są sytuacje ale pamiętaj, że najważniejsze to dać siebie samego zobaczyć. Jeżeli ty patrzysz w lusterko osobówki i nie widzisz kierowcy to on nie widzi ciebie.

Można mieć jaskrawo zielony kask, jechać na długich ale jak nie dasz siebie samego zobaczyć to i tak ktoś na tobie wymusi.
  • Odpowiedz
@0anon: jak masz pełno wymuszeń to powinieneś się zastanowić nad tym jak jeździsz. Trzymasz się złej strony pasa, nie zwalniasz przed skrzyżowaniami, nie dostrzegasz sytuacji, które wymagają znaczącego zwolnienia i obserwowania innych, nie reagujesz odpowiednio wcześnie na sytuacje gdzie jasno widać, że kierowca cię nie widzi.
  • Odpowiedz
@profaza: znajomy sobie zamontował na przedzie kamerkę i pociągnął kabel do niej. nagrywa w pętli i ma taki recorder
@0anon: kiedys kumpel zalozyl normalnie kamerke na przod i tyl. takie urządzenie jak samochodowa kamerka - zawsze włączone, centralka gdzieś przy kierownicy. nie mam pojęcia ile to kosztowało, ale pewnie nie są to jakieś astronomiczne koszta.
  • Odpowiedz
@0anon ja używam starej kamerki Xiaomi Action cam, takiej białej. Przypięte uchwytem do szczęki kasku.
Miałem przez chwilę na kierownicy, ale drgania skutecznie uniemożliwialy dojrzenie jakichkolwiek szczegółów.
Natomiast przy montażu z przodu kasku świetna jakość, kręgosłup/szyja okazują się być idealnym amortyzatorem.
  • Odpowiedz
@0anon: Obecnie używam 2 wideorejestratorów: Boblov F1 i Podofo A3501. Boblov jest kamerą nasobną, a Podofo wideorejestratorem z wyświetlaczem(Funkcja Android Auto). O Boblov F1 możesz przeczytać w linku na końcu wpisu.

Jeśli chodzi o Podofo A3501.
Wyświetlacz: 5,5 cala
Podświetlenie można ustawić na automatyczne. Nie jestem w stanie znaleźć dokumentacji mówiącej o jasności, ale jest wystarczająca do rozczytania mapy w słoneczny dzień.
Kamera przód i
Elviszczewy - @0anon: Obecnie używam 2 wideorejestratorów: Boblov F1 i Podofo A3501. ...
  • Odpowiedz
@0anon: u mnie bardzo dobrze to wygląda, nie mam kamerki więc nie musze sie przejmować tym że ktoś gdzieś wymusił. Polecam, fajna sprawa
  • Odpowiedz