Wpis z mikrobloga

#swiatlowod #nexera

W końcu pojawiła się u mnie na wiosce dostępność swiatłowodu. Tylko mój adres nie był brany pod uwagę, ale panowie przy kopaniu podciagneli mi rurkę do mojej działki. Teraz sie okazuje że w systemie mojego adresu nie ma a inne już mogą zamawiać. Dom mam 120m od tej rurki więc ktoś ten dodatkowy koszt podłaczenia musi ponieść(moge ja pod warunkiem że będzie to 1000/300)

0. Z kim gadać na temat dostepności? (narazie napisałem do nexery)
1. Którego operatora wybrać? najlepszy sprzęt, predkość, oferta (Play, T-Mobile, Orange, Plus). Narazie mam LTE z T-Mobile, ale od ok 1-2 lat musze codziennie restartować modem bo DNSy przymulają.
2. Czy da się zrobić tak aby przy ciągnięciu światłowodu do budynku położyc także "powrotny"? Przy granicy mam PV oraz być może w przyszłosci bramę automatyczna czy coś innego i fajnie gdyby tam tez była ta sama siec lokalna.

@Retsew (wołam bo czytając tag zobaczyłem że jestes technikiem to może podpowiesz)
  • 15
  • Odpowiedz
  • 1
@zibizz1 na sieci Nexery panują trochę inne zasady niż na SI, ale co do zasady działa to w ten sam sposób: zamawiasz na adres obok, przyjeżdża technik Nexery, opisujesx sytuację, jeżeli jest w słupku rurka zostawiona to zajebiście, technik robi normalnie instalacje, jeżeli nie jest to masz problem lekki. (Oczywiście flaszka i 100zl dla technika żeby zamknął oczy na błędny adres), najlepiej jakbyś sobie położył Arota we własnym zakresie, do granicy
  • Odpowiedz
  • 0
@Retsew: Czyli 120m i na końcu 6m kostki brukowej przed domem nie robi problemu? I technik z nexery przyjedzie z minikoparką i to wykopie? Wolałbym skrętkę bo łatwiejsza do podłaczenia ale przy ponad 100m to troche ryzyk fizyk, niby działa do 150.
  • Odpowiedz
  • 0
@zibizz1 o kierwa, 120m? To nie doczytałem, to w takim razie nie xD musisz sobie to położyć samemu, bo jak przyjedzie technik ze szpadlem to się #!$%@? xD połóż sobie Arota i samemu światłowód DAC połóż, sory, ale takie są realia - trzeba samemu takie rzeczy ogarniać, bo jak ktoś ma zrobić 1 przyłącze w ciągu 8h, a może zrobić w tym czasie 3, to wybierze 3 bo są lepiej płatne.
  • Odpowiedz
  • 0
@Retsew kładziesz DACa 2J, w domu gniazdko abonenckie z 2 pigtailami wyspawanymj, do jednego pigtaila możesz sobie wpiąć media converter wdm, a drugiego będziesz miał na GPONa, mufe taka mała byś musiał kupić żeby w miejscu krzyżówki z fotowoltaika / granicą dzialki można było się wpiac, zaraz podeślę jakieś przykładowe cosie
  • Odpowiedz
  • 0
Poszukaj na grupach jakichś instalatorzy internetu czy spawacze światłowodowi ( na FB) ludzi z Nexery z Twojej okolicy, wyspawaja Ci to wszystko bez problemu, tylko abyś kable sam położył, bo 120m kopania to nikt ot tak nie zrobi.
  • Odpowiedz
  • 0
@Retsew: Dzięki. Rurka od światłowodu jest w okolicy mojego licznika od energetyki(2-3m) i mam tam swój słupek (rozdzielenie energi na dom i PV) i tam chce wrzucić access point (mam tam gniazdko). Jak znaleść kogoś w okolicy kto się na tym zna? Myślisz że lokalny salon albo technik ma kontakt do kogoś kto się takimi rzeczami trudni. Sam jestem ciemny w technologii światłowodowej.

Czyli co robi normalnie taki technik na
  • Odpowiedz
  • 0
@zibizz1 jeżeli adres jest normalnie dorejonizowany to rozpisuje sobie dodatek po za zakresem - wtedy mu się jak najbardziej opłaca kopać, ale jeżeli nie ma twojego adresu w systemie, to nie będzie mógł sobie na to rozpisać dodatku, bo go kontrola później dojedzie, że jakieś po za systemowe instalacje wykonuje. Jeżeli jest to 10m to przekopie bez problemu, ale 120m nie ma #!$%@? żeby komukolwiek się chciało bawić bez adresu w
  • Odpowiedz
@zibizz1: nexera to takie zjeby że szkoda gadać, ile ja się z nimi #!$%@?, bo mojego domu nie było ujętego w projekcie który był robiony jakieś 5 lat do tyłu. Dogadywałem się z nimi zanim ruszyły prace, w trakcie prac, cały czas mnie zapewniali że bez problemu mnie podłączą tylko muszę czekać na zakończenie prac i uruchomienie światłowodu. Światłowód ruszył a mnie nie mogą podłączyć i #!$%@?, a światłowód idzie
  • Odpowiedz
  • 0
@BooB: No i mam to samo:

Uprzejmie informujemy, że obecnie nie świadczymy usług na infrastrukturze wybudowanej przez mieszkańców, z powodu braku możliwości zapewnienia jednakowej jakości świadczonych usług.

W nawiązaniu do wcześniejszej wiadomości, wskazany adres obecnie nie jest on w naszym harmonogramie. Niewykluczone, że w przyszłości pojawi się w naszych planach.

To, czy dany adres znajdzie się w zasięgu naszego multi-światłowodu jest zależne od wielu czynników:

Odległości adresu od mufy, umożliwiającej
  • Odpowiedz
  • 0
@zibizz1 wszystko zależy od technika, jeżeli to jest podwykonawca na zleceniu, i jeżeli mu ładnie sypniesz hajsem to na luzie, ewentualnie może od ręki tego nie uruchomić bo do rurki trzeba kabel wdmuchac/ wciągnąć, ogólnie rzecz biorąc to da się zrobić.
  • Odpowiedz
@zibizz1:

Będe chyba zamwiał na adres obok (22 vs 22A więc tylko jedną lliterkę pominę) albo na przeciwko, na przeciwko jest niezamieszkały dom który należy do rodziny.


weź zawołaj czy Ci to przejdzie, bo początkowo planowałem to samo, zamówić na dom obok (też rodzina), dać dobrą flachę dla technika, a po jakimś czasie zrobić aneks w umowie swój normalny adres, ale że jakoś ten most wifi jak na razie jest
  • Odpowiedz