Wpis z mikrobloga

#komputery #informatyka
Jako że od dawna nie jestem specem od peceta mam zagwozdke, mam laptopa MSI który bardzo szybko zużywa baterię, i to najbardziej jak jest wyłączony, tzn naładuje go do 100 popracuję 20min wyłączam go na stanie powiedzmy 90 procent wyłączę nie korzystam 3 dni i jak włączę to załóżmy będę miał juz 60procent albo i mniej. Niby w opcjach zasilania mam wszystko ok.
Dodaję screen zużycia który pokazuje włączony ekran a byl komputer wyłączony w szafie.
arc_tic - #komputery #informatyka 
Jako że od dawna nie jestem specem od peceta mam z...

źródło: temp_file1586401752060932626

Pobierz
  • 6
  • Odpowiedz
@arc_tic: To może być już zużyta bateria, na pewno go wyłączasz? Nie wchodzi w tryb hibernacji żadnej? Ogólnie jak grasz w coś na samej baterii to też zużycie jest większe. Zapewne to bateria litowo-jonowe to tam są starty na poziomie 2-3%. Może go rozładowałeś wiele razy przez to też traci na "mocy".
Jak możesz to wymień baterie i sprawdź.
  • Odpowiedz
  • 0
@ProcuratorNash nie gram w nic tak jak pisałem używam go 20-30 min tygodniowo i zamykam i oczywiście doladowuje jak juz widzę że zaraz kaput, raczej nie dopuszczam do całkowitego rozładowania
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@wojciet myślę że jeszcze żeby się upewnić naładuje go do 100 procent wyłączę jakieś auto wygaszanie i zobaczymy ile pociągnie odpaloną przeglądarką tylko. Widziałem wątki w necie ze wymieniali baterie w msi po podobnych perypetiach na gwarancji
  • Odpowiedz