Wpis z mikrobloga

✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Hej, chciałbym zmienić kariere. Obecnie jestem programista unity od roku #gamedev #programowanie no i okazało się, że coś co zawsze chciało się robić, szybko może stać się czymś czego zaczynacie nienawidzić. Zawsze chciałem robić gry ale wyszło że
-Dostaje mało kasy w porównaniu do innych. Zarobki w gamedev sie poprawiają ale dalej zamykają w it zakres płacowy.
-Jest niezły zapierdziel, ciągle jest co robić. Crunchu u mnie nie ma(jest dowolony, o dziwo sa goscie co siedza po godzinach bo chcą, byle dokonczyc feature do gry nad którym siedza)
-Dużo myślenia, codziennie po pracy jestem wymęczony i nie mam siły na nic. Kłade się i nie mam siły na hobby, seriale czy gry.
-Żeby być wymiataczem musiałbym przeskoczyć poziom którego nie dam rady. Jestem za głupi. Fizyka, matematyka na prostych rzeczach które programuje to spoko ale skomplikowane rzeczy to nie moja w tym głowa.
-Motywacja by robić gry które lubię po 1 nie działa bo nie robie gier których lubie(ale to nie jest problem) a po 2 jeżeli bym robił które lubię to bym szybko przestał lubić
-Ludzie są spoko, dobry vibe jest zazwyczaj z nimi ale co z tego xd
-Wiem, że jest kryzys ale w gamdev zawsze było srednio, więc teraz to już całkiem.
-Jestem sredniakiem, ja wiem ze na wykopie zawsze kazdy tutaj jest top(az sie spotka takiego prawdziwego kozaka który jak do czegos siada to opada ci szczęka) i nie ma co sie przejmowac ze jest 500cv chętnych, ale ja jestem literalnie sredniakiem. Słaby nie jestem, słabych programistów tez juz widziałem. Ale do tych dobrych troche mi brakuje i nawet nie chodzi o doswiadczenie tylko myslenie,adaptacje itp

Ja jestem wykończony i mało zarabiam. Tymczasem znajomi ze studiów pracując realnie po 4h dziennie zarabiają więcej niż ja(no niewiele ale still) i mają energie po pracy. Dodatkowo są w jakimś korpo i mają spoko benefity. Jeden jest support IT a drugi to taki admino-chmurowiec. Ten drugi dostaje też kase na certyfikaty. Zaczynał od 0 a ma teraz dużo większy value na rynku niż ja w tym samym czasie.

W co warto teraz się pakować? Gdzie jest praca? Zawsze ignorowałem troche inne działki IT. Na studiach wszystko ruszałem jeżeli chodzi o podstawy(systemy,programowanie,chmura,docker,sieci,matlaby itd) ale nie znam rynku i nie wyrobiłem sobie za bardzo też opinii. Byle nie front bo nie lubie. Ja nawet już programować nie musze, chce po prostu mieć komfortową prace. Może chmury? Tzn tak mi kolega polecał, że spoko praca. A no i to też nie tak, że nie mam nic przeciwko pracy 8h ale w takim wypadku chce chociaż normalną kase mieć a nie jak w tym gamedevie.
Albo devops? Kuzyn jest i w pracy robi zlecenia bo ma tyle czasu xD(z drugiej strony znam innego devopsa który ma przepotęzny zapierdziel ale zarabia duuuuużo)
Z nauką nie mam problemu, nauczyłem sie rutyny.



· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
· Zaakceptował: RamtamtamSi
· Autor wpisu pozostał anonimowy dzięki Mirko Anonim

  • 5
  • Odpowiedz
@mirko_anonim aktualnie w lidlu teraz daja podwyzke i w duzym miescie mozna nawet ponad 6k brutto zarobic

A tak powaznie, moze do IT masz lepszy start, ale stawki to zaczynasz od stazu czyli vos bardzoej 4,5-5k brutto.
  • Odpowiedz
W co warto teraz się pakować? Gdzie jest praca?

Właśnie przez takie podejście w branży są takie, a nie inne problemy. Zalewanie rynku juniorami co usłyszeli, że świetne warunki i fajne pieniądze, a potem zdziwienie, że przesyt ludzi taki, że ludzie nawet z własnej woli potrafią zaproponować, aby ich przyjęto za gówniane pieniądze, "byle było". Prawda jest taka, że juniorzy to okres przesiewny. Jak dotrwasz do mida (zarówno stażem, jak i wiedzą)
  • Odpowiedz
@tiritto: dokładnie autor to niech lepiej się zainteresuje w.w żeglarstwem, lepsze zarobki niż w IT i mniej roboty, a nie że stoi nad tobą scrum master z biczem i kara za każde najmniejsze opóźnienie. Polecam jeszcze kopalnie w Australii (80-130k AUD rocznie), zarobki o wiele lepsze niż w IT zwłaszcza na start i tak samo jak tutaj możesz po 5 latach zrobić sobie emeryture przez mocne oszczędzanie i szukać innej
  • Odpowiedz