Wpis z mikrobloga

Czesc, mam pytanie.
Mam córkę, 11lvl, wykazuje zdolności graficzne/rysunkowe. Wymyśliła sobie "tablet graficzny z rysikiem". Nie jestem w ogóle w temacie.
Czy takie tablety działają na zasadzie androida? Czy może mają już wbudowanie oprogramowanie i nie zrobię na nim nic prócz jakiegoś rysowania itp? Z tego co wiem, ma to być tablet, a nie podstawka podłączona do laptopa po której się rysuje. Ktoś jest w temacie i może coś polecić?

#it #grafika
  • 4
  • Odpowiedz
@von-nogay: Tańsze tablety bez ekranu podpinasz kablem USB do komputera i działasz na zainstalowanym programie. Droższe tablety z ekranem działają tak samo z tą różnicą, że patrzysz w tablet, a nie monitor. Są też typowe tablety z rysikami (np. iPad), które mają system operacyjny i na nich instalujesz oprogramowanie.

PS. Nie istnieje coś takiego jak wykazywanie zdolności rysunkowych. To skill, a córka ma zajawkę. Według mnie na początek najtańszy tablet
  • Odpowiedz
@von-nogay: Mam zwykły (w sensie nie jakiś specjalny graficzny) tablet pod Androida z serii Samsung Galaxy Tab z piórkiem S-Pen, do amatorskiego rysowania wystarczy. Prosta i intuicyjna jest aplikacja Ibis Paint, dostępna na Androida jest też bardziej zaawansowana Krita. Na YT znajdziesz testy i tabletów, i apek, więc córka może sobie dokładnie obejrzeć, czy to jest to, o co by jej chodziło. Ibis Painta to wstępnie nawet na telefonie możecie
  • Odpowiedz
@von-nogay Coraz więcej tabletów multimedialnych z androidem ma w zestawie piórko (takie jak w graficzne z wykrywaniem siły nacisku i pochylenia) tak że taki zakup to dwie pieczenie na jednym ogniu. A zwykły tablet graficzny podłączony do komputera można za jakieś 300 zł dorwać (polecam markę Huion - rewelacyjny stosunek ceny do jakości)
  • Odpowiedz
@von-nogay: Jeśli ma ona obecnie laptopa/komputer to najlepiej by było kupić tablet, który jest właśnie podłączany pod komputer + zakup programu do rysowania, bo jak już się uczyć to lepiej na czymś porządniejszym niż kupować jakiś szajs, który i jakiś rozwój będzie utrudniał.
Wacom i Huion mają tablety do 300zł które są dobrej jakości i dobre na początek, dla kogoś z zerową wiedzą w temacie można ich działanie wytłumaczyć jako
  • Odpowiedz