Wpis z mikrobloga

✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Hej Anon here,

Czas na korpo #boldupy #zalesie otóż pracuje w dużym korpo, niedługo stuknie mi prawie 2 lata pracy, przez długi czas starałem się o awans, robiłem dość sporo dodatkowych rzeczy licząc na to,że będzie to zauważone i nagrodzone, jednak szefostwo nie dawało znaku, że to docenia, owszem były teksty typu: „Wiemy,że na ciebie można liczyć”, „Dzięki,że się starasz itd” ot puste słowa, więc od początku tego roku zacząłem robić tylko to, co należy do moich obowiązków, nie mniej nie więcej.

Po jakimś czasie doszły mnie słuchy, że kilka osób z stanowisk wyżej zaczęły na mnie narzekać, że jestem leniwy i robię tylko niezbędne minimum :)

Witamy w Polskim, korpo.
Jaki ja byłem głupi…



· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
· Zaakceptował: Jailer
· Autor wpisu pozostał anonimowy dzięki Mirko Anonim

  • 3
  • Odpowiedz
@mirko_anonim w korpo do awansu wliczane są różne czynniki: wielkość zespołu, zaawansowanie projektów, budżet, itp. Oczywiście te warunki nie zależą od ciebie: ty musisz być konsekwentny w swoich obowiązkach, a nie przestać się starać po pół roku.

Dostać awans po roku to rzadkość. Najszybsza droga do awansu to zmiana firmy, gdzie na podstawie zdobytego doświadczenia można zacząć na wyższym stanowisku. Trzymaj się i powodzenia!
  • Odpowiedz
@mirko_anonim: dobrze, że już po 2 latach obudziłeś się z tą myślą ziom. mam podobny staż pracy w korpo, i od początku uważam że warto założyć że jesteś tylko komórką w excelu.
  • Odpowiedz