Wpis z mikrobloga

Teatr działań wojennych - 1.

Jak wiadomo, pierwszy prezydent niepodległej Federacji Rosyjskiej mówił: Musimy zmienić psychologię człowieka, aby każdego ranka obudził się i zaczynał myśleć - co zrobiłeś dla Ukrainy, przede wszystkim. (https://www.youtube.com/watch?v=6pD-atjdO0U)

Rosyjska telewizja uważa, że główną kwestią interesującą Rosjan jest to, co dzieje się u Ukraińców. Jeszcze na długo zanim doszło do bieżących wydarzeń, wszystkie programy informacyjne w rosyjskiej telewizji centralnej składały się nieco mniej niż w połowie z doniesień o tym, co dzieje się na Ukrainie.

Można powiedzieć, że racją bytu nowo powstałej Federacji Rosyjskiej w pierwsze dziesięciolecia było istnienie niepodległej Ukrainy, na to były wydawane corocznie gigantyczne środki materialne.

Nawet teraz niezależna Ukraina jest alfą i omegą doktryny politycznej Federacji Rosyjskiej. Ci, którzy tego nie rozumieją, mogą łatwo zgubić się w kalejdoskopie dzisiejszych dni.

No i na tyle dziś. Ten pierwszy wpis to taki sondaż opinii publicznej - czy będzie wśród społeczności zainteresowanie poruszeniem tego tematu w moim wykonaniu.

#rosja #rosyjski #ukraina #wojna #geopolityka
mobutu2 - Teatr działań wojennych - 1.

Jak wiadomo, pierwszy prezydent niepodległej ...

źródło: 26

Pobierz

Pan będzie miło widziany z tą serią wpisów na tagu:

  • #rosja 21.4% (6)
  • #rosyjski 3.6% (1)
  • #ukraina 10.7% (3)
  • #wojna 17.9% (5)
  • #geopolityka 7.1% (2)
  • nie taguj, nie jestem zainteresowany 10.7% (3)
  • wołaj tylko plusujących 28.6% (8)

Oddanych głosów: 28

  • 8
  • Odpowiedz
rosja to robiła dosłownie wszystko przez wiele stuleci, by zniszczyć Ukrainę w każdym wymiarze


@Little_Makak: No właściwie to nie. Nie jest to teza prawdziwa. Rację mają ci którzy uważają ukraińcow za społeczeństwo młode. Ja nie mam z tym problemu bo cieszę się z tego aspektu historii którego jestem świadkiem
  • Odpowiedz
@auto-bot: Młodość narodu ukraińskiego nie ma nic tu do rzeczy. r0sjanie są dwa razy młodszym narodem od Polaków, a amerykanie to już w ogóle są młodym narodem. Tu chodzi że ośrodek siły w Moskwie zawsze próbował podporządkować sobie terytorium Ukrainy, robił to brutalnie i bezkompromisowo.
  • Odpowiedz
  • 0
ośrodek siły w Moskwie zawsze próbował podporządkować sobie terytorium Ukrainy, robił to brutalnie i bezkompromisowo


@Little_Makak: A żeby tylko oni... Dlatego mówię o tym że według mnie jestem świadkiem historii i mitu powstańczego narodu ukraińskiego. To jest ich moment historyczny i jeżeli przetrwają tę próbę zdławienia to staną się graczem w regionie. Jeżeli to się stanie to rację będą mieli tak samo 'ukrofile' co i 'onuce' jednocześnie. Ukrofile będą mieli
  • Odpowiedz
  • 0
@auto-bot: Nie ma w Polsce ukrofili, nie ma po prostu takiego zjawiska. Są ludzie podziwiający USA, Niemcy, Francje itp. Słowo ukrofil to kalka, za pomocą której rosjanie obrażają każdego kto wspiera Ukrainę.
  • Odpowiedz
  • 0
@Little_Makak: No stary wiem. Dlatego dałem to słowo w średniki zresztą tak samo jak onuce. Tutaj odwołałem się tylko do powszechnie stosowanych stwierdzeń pejoratywnych i raczej z nich kpiąc. Niestety takie stwierdzenia dominują w dyskursie czyli np. w polityce masz lewaka albo prawaka a w takim gamingu masz casuala i hardkora. Dyskurs społeczny w social mediach jest patologiczny ale to już zupełnie inny temat
  • Odpowiedz
  • 0
Słowo ukrofil to kalka, za pomocą której rosjanie obrażają każdego kto wspiera Ukrainę


@Little_Makak: Rosjanie akurat używają pojęcia Nazista w tym kontekście. I to nawet nie w kontekście wspierającego Ukrainę tylko każdy kto krytykuję rosję jest nazistą
  • Odpowiedz