Wpis z mikrobloga

Ponad tysiąc plusów dla bzdurnego komentarza nt. posiadania samochodu. Wykopeczki, gdzie wy macie głowy? Ja mam samochód, bo mam taki kaprys. W mieście z dobrą komunikacją miejską samochód nie ma żadnego uzasadnienia innego, niż kaprys.

Zarówno ekonomicznie, jak i dla wygody NIE OPŁACA SIĘ mieć samochodu.

Samochód to obecnie minimum kilkadziesiąt tysięcy PLN na sam samochód, następnie potężne środki na eksploatację, zaczynając od kursu na PJ, po paliwo, płyny, zużywanie się części, serwisy, mandaty, parkometry, bramki, OC, AC, przeglądy, itp. itd. etc.

To kosmiczna kasa, za którą mogę co trzy dni śmigać uberem, blablacarem, taksówką, zamawiać taxi bagażowe z wniesieniem, etc. I jeszcze mi w pytę kasy zostanie.

Wygoda? A nie wygodniej jest wieźć dupę obok taksiarza i grać se w gierki na telefonie, zamiast koncentrować na drodze? Nie lepiej, gdy nam wszystko dowiozą i zaniosą, zamiast tachać graty z bagażnika?

Gdyby nie to, że mam chorobę lokomocyjną (w każdej innej sytuacji,niż bycie kierowcą), to w dupie miałbym posiadanie samochodu. Oczywiście zakładając, ze komunikacja miejska pozwalałaby mi na sensowne poruszanie się po okolicy/do pracy, a samochód byłby tylko do okazjonalnych zadań typu właśnie koncerty czy przewózki gratów. Jak ktoś mieszka w miejscu, gdzie jeździ jeden PKS, to nie ma wyboru.

#pociagi #samochody #komunikacjamiejska
  • 10
  • Odpowiedz
@Yuri_Yslin: klasyka, samochodu się nie opłaca mieć, ale ja mam akurat (jakiś średnio istotny powód) i muszę mieć, bez tego na pewno bym nie kupił. W ogóle niepotrzebny, stałbym na mrozie czekając na autobus i nigdy nie wyjeżdżał z mojego miasta
Reretos - @Yuri_Yslin: klasyka, samochodu się nie opłaca mieć, ale ja mam akurat (jak...

źródło: urban

Pobierz
  • Odpowiedz
@Yuri_Yslin: a jak kogoś stać na te wszystkie wymienione koszta, zresztą przesadzone, posiadania jednego lub więcej samochodów to w czym problem?
Ja jeżdżę autem ale jeżdżę też często pociągami, bo lubię albo dlatego że pijemy wszyscy alkohol.
Często w wie miejsc bym z chęcią pojechać pociągiem ale np. bardzo szybko jest ostatni kurs powrotny, nie ma połączeń do danej miejscowości albo zwyczajnie w kilka osób jest taniej autem.
  • Odpowiedz
a jak kogoś stać na te wszystkie wymienione koszta, zresztą przesadzone, posiadania jednego lub więcej samochodów to w czym problem?


@Pnnn: Chociażby problem jest w tym, że bardzo często ludzie którzy posiadają nadmiarową ilość samochodów w stosunku do swoich faktycznych potrzeb nie fanaberii mając po 2-3 auta lub nawet więcej na przeciętnym polskim osiedlu na mieszkanie później narzekają najbardziej, że miejsc parkingowych brakuje. No ciekawe dlaczego? ( ͡° ͜
  • Odpowiedz
ciśnij się w spóźnionym tramwaju w towarzystwie żula, żeby zostać pogłaskanym przez przedstawiciela elit latających prywatnymi odrzutowcami.


@Tja88: No tak, zapomniałem burżuazja nie będzie jeździła autobusem przecież. Nawet do szkół mając przystanki centralnie pod ich oknami ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Yuri_Yslin: Kto nie ma samochodu i wmawiam innym, że go nie potrzebują tak naprawdę mówi głośno o sobie że jest przegrywem życiowym, który nie ma większych ambicji niż zachlać się i zaćpać - takie bycie nieużytkiem społecznym ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
Ponad tysiąc plusów dla bzdurnego komentarza nt. posiadania samochodu. Wykopeczki, gdzie wy macie głowy? Ja mam samochód, bo mam taki kaprys. W mieście z dobrą komunikacją miejską samochód nie ma żadnego uzasadnienia innego, niż kaprys.


@Yuri_Yslin: Oczywiście, że tak. Samochód to generalnie przydatne i wygodne narzędzie, ale śmieszne jest to kiedy ktoś zaczyna wymyślać jakieś powody z dupska żeby u racjonalizować (chyba przede wszystkim sobie) swoje kaprysy wymyślając zalety oraz
  • Odpowiedz
@Yuri_Yslin cope, jesteś po prostu biedakiem i usprawiedliwiasz sobie w ten sposób brak auta, a jazda wypierdzianym uberem z wygodą nie ma nic wspólnego

Czas i wygoda > pieniądze

Poza tym, która ogarnięta kobieta chciałaby przegrywa bez auta?
  • Odpowiedz
  • 0
@Wygryw_z_wyboru: umiesz czytać? Mam samochód.

Imponowanie kobietom mam od dawna za sobą, 10 lat w związku. Zły adres, wykopeczku.

Bogaci mają szoferów, właśnie dlatego, ze jeżdżenie samemu jest dla plebsu. Weź to sobie do serca ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz