Wpis z mikrobloga

✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Zawsze goliłem się bardzo dokładnie, jednakże kilka miesiący temu zacząłem zapuszczać brodę i zauważyłem, że... pod brodą występuje u mnie chyba łysienie plackowate... (wnioskuję po zdjęciach w internecie)

Po prostu taki goły i gładki jak "pupa niemowlaka" sporych rozmiarów placek otoczony zarostem.
Całe szczęście jak dobrze ułożę włosy, to da się go jakoś w miarę ukryć

Od miesiąca, trzy razy w tygodniu korzystam z derma stempla (0.75mm) oraz codziennie obficie zalewam się minoxidilem (Loxon Max/Alopexy)(20+ psiknięć dwa-trzy razy dziennie) .
Na policzkach widać nowe białe włosy, ale na tym gołym placku pod brodą zero jakiejkolwiek poprawy :(

Czy wiecie może czy w aptece są jakieś suplementy/leki bez recepty, które warto stosować jednocześnie z mixnoxem i derma stemplem?
Ewentualnie do jakiego lekarza powinienem uderzyć, aby otrzymać coś mocniejszego, czyli coś na co potrzebna jest recepta?

Czy może w tym przypadku jedynie przeszczep może mi pomóc?
Z góry dzięki za pomoc :-)

#lysienie #broda #minoxidil



· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
· Zaakceptował: digitallord
· Autor wpisu pozostał anonimowy dzięki Mirko Anonim

  • 3
  • Odpowiedz
@mirko_anonim: ile masz lat? Mi broda zgęstniała jak miałem jakieś 25, wcześniej też takie łyse placki na podbródku i policzkach miałem. Może się samo zrobi i nie trzeba się truć chemią.
  • Odpowiedz
@mirko_anonim: no przecież finasteryd
ale najlepiej w formie wcierki (receptura apteczna)
poproś o receptura razem z minoksidilem i dodatkami, wtedy masz kompleksowy efekty
domyślnie stosuje się 1mg, ale dawki 0,1mg/ml dają podobny efekt a znacznie mniejsze uboki
  • Odpowiedz