Wpis z mikrobloga

#gielda Dobra panowie, zamiast robić braindead gambling oparty na "wyczuciu rynku" jak zawsze, poudawajmy że jesteśmy inteligentnymi inwestorami i porozmawiajmy na poniższy temat:

W debacie prezydenckiej trump zmiażdżył śpiącego joeya. Jeżeli miałoby się to przełożyć na jego zwycięstwo, dwa pewniaczki od Trumpa to:
- obniżenie stóp procentowych
- dążenie do zakończenia wojny na ukrainie.

Otwieram burzę wykopowych mózgów: które spółki/sektory na tym teoretycznie najbardziej stracą/zyskają?
jeżeli chodzi o zakończenie wojny na ukrainie, na pewno dużym "ciastkiem" oczywiście będą te firmy które dostaną kontrakty na odbudowę. To, no i oczywiście sektory powiązane (ktoś im musi dostarczyć materiały na przykład). Trudno na tym etapie mówić o konkretnych tickerach, ale pewnie będzie to coś z USA albo Szwablandii. Może jakieś ETFiki na US/GER sektory budownictwa/materiałowe?

To ode mnie, słucham waszych pomysłów.
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 0
@bolidupsko: Jeszcze apropo wojny ofc też jest opcja kolejnej pierestrojki z rosją, jakoby "ich już nie trzeba się było bać" etc. po pewnym czasie. No to w tym wypadku dobrym pomysłem jest też wejście w rosyjskie firmy/rubla, ale nie wiem czy w legalnych w Polsce brokerach się da
  • Odpowiedz
@bolidupsko:
Uważam że nawet nie ma co liczyć na zakończenie wojny na Ukrainie to już za daleko zaszło, Rosja nie może odpuścić tak samo jak zachód
Jakiś czas temu senator Lindsey Graham powiedział :

"Mogą być najbogatszym krajem w całej Europie. Nie chcę dawać Putinowi tych pieniędzy i tych aktywów na dzielenie się z
  • Odpowiedz