Wpis z mikrobloga

via Wykop
  • 0
@George_Liquor: To co na górze macnąłem nie było tłuste, raczej takie wodniste, smarujące. Nie próbowałem więc nie wiem czy słodkie ( _)

@Zielony34 Najbardziej mnie to na zdjęciu, tam w głębi interesuje. Bo tam przy tym dziwnym lejku co się wlewa olej to może tak już być bo to jakieś plastiki nie wygląda na super szczelne.
inXe - @GeorgeLiquor: To co na górze macnąłem nie było tłuste, raczej takie wodniste,...

źródło: Zrzut ekranu 2024-06-30 133416

Pobierz
  • Odpowiedz
@George_Liquor Nie ma standardowej, gumowej uszczelki, tylko jest nakładana specjalna masa uszczelniajaca. Laguna, Scenic, Espace też tak mają. Jaja są o tyle większe, że pokrywa zaworów trzyma wałki rozrządu. #!$%@? rozwiązanie. Ja to u siebie robiłem lata temu, płaciłem 400, dwa lata później kumpel w Mégane 1.6 płacił już 900 xD
  • Odpowiedz
@Zielony34 Problem polega na tym, że aby zdjąć pokrywę trzeba rozpinać rozrząd. Pokrywa trzyma właśnie wałki. I ten rozrząd dobrze byłoby wymienić. Przy aktualnych cenach mechaników, może wyjść pokaźna suma
  • Odpowiedz
@inXe: uszczelniacz wału. Olej wali na koło pasowe pcha do góry. Link.
Na łączeniu rurki z pokrywą zaworów też jest uszczelka. Link. Tylko ona jest dostępna wraz całą tą rurką. Można dobrać z uniwersalnego zestawu, który każdy mechanik ma na półce.

Nie wiem o jakim silniku pisze @Zielony34 , ale uszczelka standarardowa pokrywy zaworów jest w tym silniku link i nie trzeba rozrządu rozpinać i zdejmować wałków
  • Odpowiedz
via Wykop
  • 0
@trzaichlac69: Wow solidna porcja rzetelnych informacji! Tej odmy to chyba nawet ja nie widzę, w której sekundzie widać że coś z tym nie tak? Czy wnioskujesz to po wyciekach w tych miejscach co widać, a nie po samej odmie?
  • Odpowiedz
@inXe: odma nie widać na filmie. Odma łączy filtr powietrza ze skrzynią korbową i jest między silnikiem, a ścianą grodziową.

Zazwyczaj jak wypycha tą uszczelke to odma przytkana. Ciśnienie z olejem wydostaję się najsłabszą uszczelką. Często leci też z uszcelki bagnetu oleju który wychodzi w miskę.
  • Odpowiedz