Wpis z mikrobloga

Po paru latach z uwagi na dodatkowy wolny czas i "uziemienie" w domu wróciłem do Days gone
Jako że dawno nie odpalałem pleja to klatki początkowo zakuły, ale gra tylko mnie utwierdziła że zasłużenie jest w mojej topce.
Ubolewam nad ostatnimi newsami że porzucili pomysł o drugiej (a nawet trzeciej) części głównie przez to że jakiś szefuncio za grą nie przepadał.

Jak kupiłem pleja i zacząłem nadrabiać exclusive'y to pośród wszystkich polecanych klasyków ten mnie chyba najbardziej wciągnął i to od samego początku (GoW nawet nieco lepszy, ale dopiero przy trzecim podejściu się wciągnąłem).
Pamiętam że na gre posypał się hejt bo gracze oczekiwali czegoś innego, w sumie nie wiem nawet o co chodziło. Fabularnie i gameplayowo to gra jest idealna pod mój gust, już jest chyba na PC także jeśli ktoś kiedyś się nad nią zastanawiał to warto dać szansę (szczególnie jeśli lubicie model ubisoftowy typu assasin, farcry itp. z wyższym levelem fabuły)

#gry #ps4 #daysgone #ps4pro #pc
  • 7
  • Odpowiedz
A to nie bylo tak, że w momencie premiery gra miała wiele bugów czy też była słabiutko zoptymalizowana i był hejt głównie ze względu na to? Ja tę grę bardzo miło wspominam i świetnie się przy niej bawiłem, ale w mojej topce niestety nie jest. Mój główny zarzut do niej to dosyć słabe side questy czy też recykling pewnych rozwiązań, np. ludzie, których się po drodze ratuje w większości przypadków wyglądają tak
  • Odpowiedz
@Ranmus nie, na premiere gra dostala day one patch i nie było większych błędów. Bo sam na premierę kupiłem i krótko po premierze splatynowalem. Błędy były w recenzeckich wersjach przedpremierowych
  • Odpowiedz
@Ranmus: właśnie odnośnie tego hejtu to już sam nie wiem, to co mówisz to kolejna wersja, może po trochu wszystkiego?
Sprawdziłem metacritic i opinie krytyków faktycznie są niżej

Co do sidequestow tak - tutaj jest to bardzo powtarzalne tak samo jak zlecenia dla obozów typu wytrop i zabij. Ale jako że mi pasuje model ubisoftowy gdzie ta powtarzalność jest nawet i w głównej fabule to nadal gra ratuje się główną
Bogactwoczescglowna - @Ranmus: właśnie odnośnie tego hejtu to już sam nie wiem, to co...

źródło: obraz_2024-06-29_211241875

Pobierz
  • Odpowiedz
@Bogactwo_czesc_glowna: No ja grałem rok czy dwa po premierze, więc sam błędów nie stwierdziłem. Być może rzeczywiście na premierę wychodziły recki z zaniżoną ocenę przed bugi. Bo te 7.1 dla tej gry jest krzywdzące i spokojnie jest warta tych 8/10. Zresztą sam liczyłem na dwójkę ze względu na niedokończone kwestie fabularne i z chęcią bym jeszcze kiedyś ograł sequela. Natomiast mi koncepcja ubisoftu też pasuje. Rok temu ogrywałem ciągiem ac
  • Odpowiedz