Wpis z mikrobloga

Niedaleko mnie doszło do śmiesznej sytuacji. Na nowym osiedlu zbudowali dom na złej działce. Murarze nawalili, nadzór od dewelopera również (co mnie nie dziwi), dopiero klient się zorientował. Na szczęście właściciele sami się dogadali i zamienili działkami. Zmiana aktów notarialnych, pozwoleń itp. Fajnie że obaj właściciele trafili się normalni

#budownictwo
  • 41
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@PiotrFr czyli posiadasz GPS taki co mają geodeci który kosztuje kilkadziesiat k a niektóre ponad setkę. To gdzie ta oszczędność? Oczywiście, że zacofanie bo powtórzę: to, że ty jesteś uczciwy nie znaczy że wszyscy są. To że jest zbudowane na #!$%@? nie widać dziś czy jutro ale po latach. Z ciekawości jaka ma dokładność cywilny GPS i możesz podać przykładowy model?

Ok, może jakoś to działa albo może nikt nie sprawdza
  • Odpowiedz
@PiotrFr aha no to nieźle xD Z ciekawości: A co jak działka to las kilka ha i dom ma być pośrodku? W pozwoleniu jest w ogóle położenie domu? W jaki sposób jest określone?

Beton mnie nie szokuje. Nie takie rzeczy się widziało :⁠-⁠D
  • Odpowiedz
@D1STR0Y

Z ciekawości jaka ma dokładność cywilny GPS i możesz podać przykładowy model?


Ja Ci odpowiem. Ch00jowy.
I o to chodzi. Fundamenty wyznaczasz metodą geometryczną z punktów granicznych działki. Wyznaczonej notabene przez świętych geodetów.
  • Odpowiedz
Musi być kontrola bo hołota zaraz zacznie nadużywać.


@D1STR0Y: najczęściej dom stojący metr w jedną czy drugą stronę nic nie zmienia. O ile zachowana jest odległość od sąsiedniej działki. A tu wystarczy wprowadzić coś w rodzaju służebności, że trzeba płacić sąsiadowi jak budynek stoi za blisko. Im bliżej tym więcej i zależnie od wartości nieruchomości i działki obok. I z wyrównaniem do momentu rozpoczęcia budowy. Ludzie sami będą się odsuwać
  • Odpowiedz
@ShortyLookMean bardziej tu się odnosiłem do kierownika i nadzoru. Jak sobie budujesz to "możesz" mieć wywalone. Ale powiedzmy za kilka lat będziesz chciał sprzedać to inna sprawa.
  • Odpowiedz
@PiotrFr no jestem w lekkim szoku byku. Kilka rzeczy w Polsce bym zmienił ale uważam, że w tych sprawach lepszy jest porządek - przynajmniej jako taki. Nie jestem za taką "samowolką". Może ludzie inni ¯_(ツ)_/¯
U nas sąsiad do wszystkiego jest się w stanie #!$%@? więc lepiej mieć "kwity".

Miałbym jeszcze wiele pytań ale nie chcę zawracać Ci zbytnio dupy :⁠-⁠D z bogiem ziom.
  • Odpowiedz
@PiotrFr no to widzisz.. wolność wolnością ale buduj tak jak wszyscy :⁠-⁠D z tym to mam mieszane uczucia. Też wolę jak jest podobny styl ale jednak sobie bym chciał zbudować jak mi się podoba a nie burmistrzowi :⁠-⁠)
  • Odpowiedz