Wpis z mikrobloga

Niedaleko mnie doszło do śmiesznej sytuacji. Na nowym osiedlu zbudowali dom na złej działce. Murarze nawalili, nadzór od dewelopera również (co mnie nie dziwi), dopiero klient się zorientował. Na szczęście właściciele sami się dogadali i zamienili działkami. Zmiana aktów notarialnych, pozwoleń itp. Fajnie że obaj właściciele trafili się normalni

#budownictwo
  • 41
  • Odpowiedz
via Wykop
  • 25
@rastafari85: może sam się nie zorientował albo po prostu go nie było, bo mieszka na drugim końcu Francji, jak 90% (nadmorski region).
W ogóle to bardziej wina kierownika od dewelopera niż murarzy znając życie
  • Odpowiedz
via Wykop
  • 1
@kaczan34: w sumie nic ale wszyscy obwiniają firmę.
Na kilkadziesiąt domów co stawiałem, nigdy nie sprawdzałem działki (chyba że dla prywatnego klienta).
Przyjeżdżasz z kierownikiem dewelopera, pokazuje ci działkę, gdzie stoi już tablica Informacyjna i reklama. Wytyczasz, wymiary pasują i tyle.
  • Odpowiedz
zamienili działkami. Zmiana aktów notarialnych, pozwoleń itp


@PiotrFr: To tak nie działa, że sobie zamieniasz pozwolenia. Pozwolenie, uzgodnienia, projekt, przyłącza jest na konkretną działkę. Z resztą jeśli chodzi o uzbrojenie i sieci to nie można się tak po prostu pomylić. Jeszcze sprawy podatkowe przy różnicy wartości. Durny ten bajt.
  • Odpowiedz
@PiotrFr: Pewnie ten który się pomylił sypnął trochę forsy drugiemu, bo bardziej opłacało mu się dołożyć 10% inwestycji niż płacić za wyburzenie, postawienie od nowa i kary umowne.
  • Odpowiedz
  • 1
@PiotrFr przecież to geodeta wyznacza gdzie budować na podstawie pozwolenia. Co wy #!$%@? wszyscy. Był wgl geodeta czy jakiś niewidomy?
  • Odpowiedz
  • 1
@PiotrFr co xD jaki kretynizm xD a są wgl pozwolenia? Jak masz go wyznaczyć niby? Nie używają współrzędnych? Tyle pytań :⁠-⁠D w szoku jestem
  • Odpowiedz
via Wykop
  • 1
@D1STR0Y:

jaki kretynizm xD


Bo? Bo nie trzeba na coś bezsensownego pieniędzy wydawać? Kierowników budowy ani nadzoru też nie ma. Sam sobie robię plany, dostaje pozwolenie i buduję. Ale to jest głupie ( ͡°
  • Odpowiedz
  • 1
@PiotrFr choćby dlatego, że ktoś może pobudować na nie swojej działce ( ͡º ͜ʖ͡º)

Nie żartuj nawet o kosztach bo to jest promil kosztów budowy. Oczywiście, że to jest głupie :⁠-⁠) to, że ty jesteś uczciwy (tak zakładam) nie znaczy, że wszyscy są. To nie jest naklejka na kiblu żeby zostawić to w rękach zwykłych ludzi. Musi być kontrola bo hołota zaraz zacznie nadużywać. Wątpię, że
  • Odpowiedz
via Wykop
  • 5
@D1STR0Y:

Musi być kontrola bo hołota zaraz zacznie nadużywać


Jakoś tak jest od zawsze i nie ma z tym problemów. Firma budowlana potrafi to wszystko sama zrobić i jest za to
  • Odpowiedz