Wpis z mikrobloga

odpisuje na mema ale firma to ludzie. Nje2ma własnej osobowości i przekonań.


@xqwzyts: W przypadku małej firmy to fakt w przypadku molochów to nawet nie masz pojęcia jak bardzo firma to własny byt gdzie kolektywnie się walczy dla jego dobra i wyników bez względu na przekonania nawet zarządu. W korpo nie ma idelogii są tylko zyski. Jak prześladowanie żydów będzie modne i przyniesie zyski to te korpo będą to robić
  • Odpowiedz
@olito: Porsche robiło czołgi dla Hitlera, Volkswagen auta dla Hitlera, Hugo Boss ubierał SSmanów, Pfizer testował leki na więźniach Auschwitz, Allianz ubezpieczał obozy koncentracyjne. I nawet nie pomyśleli o zmianie nazwy
  • Odpowiedz
@olito odpisuje na mema ale firma to ludzie. Nje2ma własnej osobowości i przekonań.


@xqwzyts: za to firmy bardo lubią zarabiać dodatkowe pieniądze na udawaniu, że mają przekonania i osobowość ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@olito: Kazdy to wie ze ludzie maja tendencje do dostosowania sie do aktualnie panujacych zasad, bo to wygodniejsze i zwykle korzystniejsze niz buntowanie sie.

Jak w kraju panuje dyktatura, to trzeba robic wszystko zeby wygladalo na to, ze sie ja wspiera. Jak jest moda na etyczne traktowanie pracownikow, to trzeba zalozyc jakis fejkowy zwiazek zawodowy zeby bylo ze pracownicy maja prawa. A tak naprawde to wiadomo ze chodzi tylko o
  • Odpowiedz
@olito @xqwzyts firmy to nie idee tylko koniunkturalizm, wszystkie spolki akcyjne i nie bedace pod wladaniem jednej osoby/rodziny to beda zmieniac podejscie zalezy jak zawieje. Jak bedzie wojna religijna to ta sama Ikea bedzie produkowac krzyże
  • Odpowiedz
@xqwzyts: A jednak tworzy marketingową fasadę osobowości swojej marki, promując konkretną wizję świata. To oczywiste, że większości prezesów czy udziałowców w kapitale tych firm nie obchodzi #!$%@? o emancypacji kobiet czy LGBT. To wymysły agencji reklamowych w celu zwiększania zysku.
  • Odpowiedz
@travisbickle1899 mnie ten film mega #!$%@? przez tego hehe smiesznego hitlera, strasznie mi on ten film rujnował. później się dowiedziałem, że to był reżyser tego filmu i pomyślałem sobie, że trochę na siłę chciał wcisnąć swój głupi łeb do tego filmu
  • Odpowiedz