Wpis z mikrobloga

@JohnShelby: podobny problem miałem w Macbooku Air M1, przy czym zakładając że masz tylko 1 złącze HDMI to twoja karta graficzna obsłuży tylko jeden monitor - musisz kupić stacje dokującą z DisplayLink
  • Odpowiedz
@amareniarz: MacBook M1 obsługuje tylko jeden monitor niezależnie czego by się nie miało, Mini M1 ma maks dwóch

@JohnShelby: 2 monitory wyświetlające co innego czy dokładnie to samo? Jak co innego to masz port USB-C?
  • Odpowiedz
@JohnShelby: generalnie zobacz czy twój Usb-c obsługuje DisplayPort albo HDMI, jeżeli tak, to możesz kupić używaną stacje dokującą od Della z DisplayLink - D1000, D3100, D6000 lub UD22
  • Odpowiedz
@amareniarz: dzięki za informacje, jak po zakupie MacBook M1 szukałem rozwiązań na ten problem to ich nie było i nie spodziewałem się że coś w tej kwestii się zmieni, szczególnie że Apple w specyfikacji określiło ile monitorów ten nowy wtedy procesor wspiera. Coś mi nawet świeci że o DisplayLink wtedy sprawdzałem i też nie wspierał
  • Odpowiedz
@JohnShelby
stacja dokująca np dell d3100
musisz miec USB 3.1 (niebieski kolor) moze byc w postaci portu USB-C (najnowsze urządzenia) lub zwykle USB-A(ta stacja wyzej ma w zestawie kabel pod zwykle USB)
A co będziesz mógł wyświetlić zależy od układ graficznego. Stacje tez maja różne możliwe kondiguracje ekranów i np w malej rozdzielczości obsłużą 3 aw dużej tylko jeden, ale karta graficzna też musi tyle ekranów obsługiwać
  • Odpowiedz
@JohnShelby: Ponoć ta grafa obsługuje do 4 wyświetlaczy. Jeśli choć 1 z tych monitorów ma Power Delivery to możesz przez usb-c zarówno przesłać obraz jak i zasilić laptopa, a do drugiego podpiąć się przez HDMI. Nie ma wtedy sensu bawić się w jakieś stacje.
  • Odpowiedz