Wpis z mikrobloga

Kupiłem ostatnio #ps4 slim do ogrania ex-ów bo zawsze miałem tylko PC. A jako że nie grałem jeszcze w #eldenring to pomyślałem czy nie byłoby dobrym pomysłem kupić go wlasnie na ps4? Wychodzi jakoś 2x taniej, tylko pytanie: jak to jest z zapisem stanu gry? Zapis postaci zostaje na koncie czy do płytki? Jakbym odsprzedał później grę i kupiłbym po jakimś czasie znowu, to będę miał stan gry jaki miałem przy pierwszej grze? I jak to z DLC wygląda, którą płytkę odpalam do gry? Jestem zielony w tym xD na PC na Steam po prostu kupuje, sciagam i gram. Na ps4 jest taniej ale czarna magia dla mnie jeżeli chodzi o te płyty. Podpowiecie? Pls
#gry #konsole
  • 4
  • Odpowiedz
Zapis postaci zostaje na koncie czy do płytki?


@trife007: zapis gry jest na konsoli przypisany do konta, moze tez byc wyslany do chmury

na ps tez mozesz kupic gre w sklepie jak na steam i bedzie przypisana do konta, tylko potem jej nie odsprzedasz
  • Odpowiedz
@trife007: zapis jest do konta, nie ma znaczenia czy grasz z płyty czy w cyfrową wersję, co do DLC elden ringa, ono chyba nie wyszło na płycie w ogóle, wiec po zakupie DLC pobierasz je z neta... co do tych płyt jedną masz pewnie do instalacji, drugą do odpalania gry, generalnie nikt już praktycznie nie kupuje nowych gier na płytach, kupuj cyfrowe wersje i po problemie
  • Odpowiedz
@trife007: ;). Pardon, ale ciut śmiechłem ;). 1) Save jest przypisany do konta, zostaje na twardysku konsoli albo kopiujesz go sobie "na później" do chmury / na USB. 2) Tak, zgadza się. Sprzedajesz grę, kupujesz później idento wersję - save działa. 3) DLC kupujesz cyfrowe w Playstation Store, zrzucasz na twardysk i grasz mając wsadzoną do napędu płytkę z "główną" grą. Nic skomplikowanego :D.
  • Odpowiedz