Wpis z mikrobloga

Mazda 6 GJ 2.0b 165 km w kombii vs Volvo V60 T5/T6. Mazda po 2016, a Volvo po 2018. Częściej po mieście będzie jeżdżone, ale na autostradach o wiele więcej kilometrów. Co byście wybrali? Obecnie mam Mazdę 3 BL - super się prowadzi i to mi się w niej podoba.

#motoryzacja #samochody

Co wybrać?

  • Mazda 6 GJ 25.0% (9)
  • Volvo V60 II 75.0% (27)

Oddanych głosów: 36

  • 31
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@klefonafide: Ojciec i teść mają Mazdy i dla mnie ten SkyActive-G ma nieakceptowanie słabą dynamikę. T5/T6 może nie mają takiego przełożenia koni na dynamikę jak np silniki BMW ale numerki jednak robią swoje i te auta jednak jadą. Poza tym już zupełnie subiektywnie Volvo ma ładniejszą estetykę, zwłaszcza w środku ten wystający mały tablecik w Maździe pokazuje z którego roku jest ten model.
  • Odpowiedz
  • 0
SkyActive-G ma nieakceptowanie słabą dynamikę


@crespo: bo to trzeba kręcić wysoko żeby jechało, przynajmniej tak jest u mnie, ale to starsza generacja. Do tego same odczucia z jazdy - manual w Maździe daje mi dużo przyjemności
  • Odpowiedz
@klefonafide: Tylko ten silnik nawet kręcony na maksa i tak jest wolniejszy od turbo w podobnej mocy nie mówiąc już o znacznie mocniejszych T5/T6 w Volvo które tu zestawiasz. Podobnie w kwestii automat vs manual nie znam nikogo kto by się z dobrego automatu chciał przesiąść na manual, zwykle manuali bronią ludzie, którzy nimi jeżdżą na co dzień i są przyzwyczajeni xD Chociaż fakt akurat w Maździe manual jest przyjemny
  • Odpowiedz
  • 2
zwykle manuali bronią ludzie, którzy nimi jeżdżą na co dzień i są przyzwyczajeni


@crespo: witam serdecznie xD może nie bronię manuali, ale nie miałem okazji dłużej jeździć automatem i dlatego jestem trochę sceptycznie nastawiony do kupna takiego.
Dzięki za odpowiedź
  • Odpowiedz
@klefonafide: Sam się przesiadłem z manuala na automat trochę ponad rok temu. Byłem właśnie tym broniącym manuale, dopóki sam nie zacząłem na codzień jeździć automatem. POLECAM. Mega wygoda.

Stylistyka Volvo jednak robi robotę. Dynamika też fajna, aczkolwiek jeździ się jak krążownikiem. Niemniej jednak o wiele lepiej niż Mazdą (jak kupowałem furę to jeździłem testowo oboma markami, z tym że ja szukałem Sedana), wybrałem akurat jeszcze co innego.

Volvo > Mazda
  • Odpowiedz