Wpis z mikrobloga

26 dni urlopu w Polsce to żart xD Przychodzi sezon letni i nagle tutaj Zdzisia nie ma 2 tygodnie, Ani 3 tygodnie, Basi nawet cały miesiąc (bo jeszcze przechodzi niewykorzystany xDD). Następnie ci sami ludzi biorą sobie jakieś dni wolne w majówki, na żądanie bo ktoś pochlał czy chce sobie jechać do energylandi w środku tygodnia. Jak w tym kraju ma być dobrze skoro ludzi nie ma w pracy praktycznie? Co chwila urlop i weź tu coś zrób... Urlopu powinno być tylko maksymalnie 10 dni, change my mind.
#pracbaza #korposwiat #zalesie
  • 89
  • Odpowiedz
@duszan_z_kapitana_dupy: O tym powinien pracować pracodawca, poza tym nikt nikomu nie zabrania pracować na umowa zlecenie, ja połowę życia na takiej umowie i nigdy nie narzekałem na brak wolnego bo w lato, przez 1/3 czasu nie pracowałem a kolejną 1/3 to pracowałem tylko po 4-8 godzin w ciągu dnia, gdzie normalnie pracowałem po 10 albo 12.
  • Odpowiedz
@duszan_z_kapitana_dupy: gadalem w tym tygodniu z francuzem, pracuje w firmie 9 miesiecy a ma 42 dni urlopu.
Etat we francji to 35h tygodniowo, jak pracujesz 40 to masz co dwa tygodnie dzień do odebrania.
Całkowita dezorganizacja to jest u nich nie u nas :)
  • Odpowiedz
@duszan_z_kapitana_dupy: W ogóle branie urlopu w wakacje jest najgorsze, ja sam nigdy nie biorę - nie muszę się z nikim dogadywać czy będzie wtedy w pracy, a w wakacje najwięcej osób gdzieś jeździ, są wszędzie tłumy, do tego znacznie za gorąco. Lepiej brać urlop po sezonie, kiedy już nie ma tak zabójczych temperatur i nie ma takich tłumów. Jedynie rozumiem, że no jak się ma dzieci, to oni muszą brać
  • Odpowiedz