Wpis z mikrobloga

Jak w ogóle można się ekscytować wyborami w USA gdzie startuje dwóch staruszków, jeden ponad 80 letni, drugi prawie 80 letni. Przecież nawet patrząc się na nich wszystkiego się odechciewa. #usa #wybory #polityka
  • 10
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@KniazJarema25: We wczorajszej debacie przed francuskimi wyborami przedstawiciele trzech głównych sił mieli odpowiednio 28, 35 i 55 lat. No czuć tą przepaść między Europą a Ameryką. Ale niestety wszyscy są zapatrzeni w Jankesów, co poradzić. Gdyby Biden był młodszy, nie byłoby większego problemu by się zamartwiać. A tak całe te wybory w USA to farsa (wystarczy dodać że debata odbywa się przed nominacjami partyjnymi, co jest wyjątkowe i komiczne)
  • Odpowiedz
@Rzeszowiak2: to akurat nic dobrego, żeby mieli rządzić 30-latkowie. Najlepszy wiek dla polityka to tak około 60-tki pewnie. Przedział 50-65 generalnie
  • Odpowiedz
@Gours: W zasadzie się zgodzę, bo jednak Bardella i 28 lat brzmią trochę strasznie. Ale po 30 jeszcze ujdzie, choć nie każdemu taka moda musi się podobać. Jak z historii znam kariery co ciekawych polityków to mogę tylko przytaknąć. 50-60 to idealny wiek na wyższe urzędy, jak tylko przywołam przykład mojego ulubionego De Gaulle'a, ale też na przykład Thatcherki czy Andreotiego. Z polskich przywódców to wszyscy sekretarze PZPR za PRL
  • Odpowiedz
@Rzeszowiak2: dla mnie 35 lat to takie absolutne minimum. Ale tylko w przypadku takiego Bardelli, bo w Polsce nikt poniżej 40-tki nie przychodzi mi do głowy. A Bardella tylko dlatego, że on już teraz jest dość otrzaskany, bo sprawuje wysokie funkcje od kilku lat, więc za te 7 lat może będzie w miarę gotowy (ale ogólnie na Francji aż tak się nie znam)
  • Odpowiedz
@Gours: Poniżej 40-ki mieliśmy tylko jednego premiera w historii - Pawlaka (i to dwa razy) i wszyscy raczej wiemy że to był zły ruch( ͡° ͜ʖ ͡°) Bardella to bardzo ambitny gość, ale nie mam zielonego pojęcia jak rozkręci się jego kariera, przede wszystkim ma nabijać wynik Le Pen przed 2027 i robi za głównego rzecznika w mediach Frontu Narodowego. A przyszłość tego wszystkiego to jeden
  • Odpowiedz