Wpis z mikrobloga

Czytałem artykuł o tym fentanylu w Poznaniu. Straszne. Tak myślę, że skoro to tak łatwo uzależniające, mocne, niebezpieczne to czy jest jakakolwiek szansa, że może się zdarzyć dodanie tego niepostrzeżenie do jakiegoś fastfoodu albo napoju? Plaga tego w US wynika z tego, że ludzie świadomie po to sięgają? Przecież widzą jak to się kończy...

#pytanie #policja #polska #zdrowie #medycyna
  • 6
  • Odpowiedz
@cotozazycie: dopiero co kilka dni temu pod wpisem o przypadku przedawkowania, jakiś mirek zapytał czy ktoś wie jak to można zdobyć. Tylko na spróbowanie.
Część ludzi jest na straconej pozycji jeszcze zanim zaczęli
  • Odpowiedz
  • 0
@semperfidelis:

osobiście mam takie zdanie, że legalizacja marichunanen jest odciągana bo będzie ryzyko, że ludzie zaczną od tego legalnego a apetyt rośnie w miarę jedzenia i może się to skończyć trupami na ulicy.
  • Odpowiedz
@cotozazycie kiedyś oglądałem jakiś materiał naukowy poparty badaniami na ochotnikach (moze ktos pamieta lub wie co to był za materiał) który badał powiązania pomiędzy świadomością a jej brakiem przy zażywaniu substancji uzależniających i jaki wpływ na uzależnienie lub moc działania ma świadomość. Pamiętam że wnioski były bardzo zaskakujące, uzależnienie psychiczne następowało w znacznej mierze od samego rytuału lub smaku a nie od samej substancji i znaczne lepsze efekty miało leczenie psychologiczne
  • Odpowiedz
  • 1
@Spojler22: masakra, jeszcze alkohol dla dobrej zabawy w towarzystwie jest jak najbardziej ok. Niby można nim też iść w odcinkę ale tak szybko jednak nie uzależni. W moim przypadku to akurat kac zniechęcił do upijania się. Fentanyl podobno też dosyć szybko powoduje jakieś nieodwracalne zmiany w układzie nerwowym.
  • Odpowiedz