Wpis z mikrobloga

Nigdy nie wiedziałem, jak to jest być uzależnionym. Chociaż wychowałem się w domu z problemem alkoholowym, to trudno było mi zrozumieć, co pociągającego jest w piciu. Dopiero powoli docierało do mnie, że zmagam się z podobnym utrapieniem dotyczącym uzależnienia od telefonu i internetu. Jestem całkowicie przebodźcowany, nie mogę skupić się na jednej czynności na dłużej niż minutę. Gdy coś robię, muszę szybko przestać i zająć się czymś innym, bo się nudzę. Non stop siedzę w telefonie w łapie i scrolluję bezmyślnie portale społecznościowe, które nic mi nie dają. Cały dzień myślę o mało ważnych rzeczach, które zobaczyłem na ekranie. Wiem, że to jest mechanizm wypełnienia pustki i samotności. Jakiś marny ersatz kontaktu z drugim człowiekiem. Dzisiaj usunąłem fejsbuka. Z wykopu też muszę przestać korzystać. Spędzanie czasu tutaj jest jak jedzenie chipsów zamiast pełnowartościowego posiłku. Treści nie stymulują do rozwoju. Szerzy się dyletanctwo, propaganda i sekciarstwo. Chamstwo jest w pełnym rozkwicie. Zaledwie w przeciągu ostatnich dwóch dni czytałem komentarze, według których ofiara zasługuje na p-----c, bo ma tłuste włosy, a demokracja jest zła, bo wygrała opcja, na którąś ktoś nie głosował. Nie bez powodu portal ten uchodzi za bezpieczną zonę dla wszelkiego elementu społecznego o gównie zamiast mózgu, bo w zdrowym społeczeństwie te "poglądy" i wynurzenia byłyby poniżej wszelkiej krytyki. Sama ich lektura sprawia, że czuję, jakbym doznawał jakiegoś regresu. Treści urągają ludzkiemu umysłowi i stanowią obrazę intelektu. Ich autorzy zaś to książkowy przykład efektu Dunninga-Krugera, czyli im mniej wiem, tym więcej mam do powiedzenia, okraszone tępym humorem i bezbectwem. Nie bez powodu na czarnej mam już z 200 botów.

#zalesie #pdk #wykop #uzaleznienie #internet #czarnolisto
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 0
@AlexBrown napisałeś ciekawy wpis, na pewno wyróżniający się poziomem na tle reszty 99% chłamu na wykopie. Dodaj tylko odstępy dzieląc tekst na akapity, bo bardzo niewygodnie czyta się całą szpaltę jednolitego tekstu.
  • Odpowiedz