Wpis z mikrobloga

Mirki, stoję przed momentem podjęcia decyzji co do armatury łazienkowej i mam spory ból głowy. Szukam baterii podtynkowych dobrej jakości i tu pojawia się pytanie: jakie firmy są najlepsze jeśli chodzi o armaturę? Z tego co wiem warto zainwestować w Grohe, Hansgrohe, Kludi, Tres, ale są też osoby polecające Deante, Omnires czy Demixa. Jakie macie doświadczenia w tym temacie? Czego unikać a w co można śmiało inwestować? Może by się ktoś pokusił o jakiś ranking :)

Druga sprawa to kolor. Chociaż początkowo miała być czerń, ostatecznie względy praktyczne przeważyły i prawdopodobnie z niej zrezygnuję. Ale tutaj jest kolejne pytanie - jakie kolory oprócz chromu są praktyczne? Jest tego spory wybór, np. stal, stal szczotkowana, grafit - czy coś w tym stylu będzie podobne/niewiele gorsze w utrzymaniu czystości niż klasyczny chrom?

#remontujzwykopem #remont #armatura #baterie #podtynkowe #grohe #kludi #tres #omnires #mieszkanie #lazienka #remont
  • 9
  • Odpowiedz
@mikolay tylko chrom jest tylko praktyczny, ale czerń też nie jest zła. Mam czarne z Hansgrohe, ale mam zmiękczacz wody. Jesli masz możliwość zamontowania zmiękczacza to polecam bo już poza czarnymi bateriami też zaoszczedzi na osadzaniu się kamienia na innych urządzeniach typu pralka, zmywarka.

Co do jakości - ja długo szukałam, czytałam. Deante, Omnires są tanie, lepsze niż marketowki najtansze, ale wciąż nie podchodzą do Grohe, Hansgrohe itd. Przykładowo z czarnych
  • Odpowiedz
@Lonate: Z każdego zejdzie farba jak się będzie myć agresywnymi środkami.
Malowaną armaturę tylko 10% roztworem kwasku z płynem do naczyń.
Sam miałem brać Grohe, ale znajomy ma ponad 3 lata Omnires i myjąc w ten sposób wyglądają jak nowe.
Tylko ja brałem natynkowe.
  • Odpowiedz