Wpis z mikrobloga

Halo, czy jest tu ktoś kto ogarnia temat biletów #pociagi #pkp #pkpintercity. Chodzi o przedziały rodzinne, te 6 osobowe. Jest nas 4 osoby z dzieciorami, w jaki sposób mogę wykupić pozostałe 2 miejsca w przedziale, żeby konduktor sie nie doczepił? Czy mogę dokupić te 2 miejsca np. ze zniżką dla dzieci i młodzieży? (Czyli np. zapłacę za puste 2 miejsca tak jakby z nami jechało jeszcze 2 osoby młode). Czy muszę dokupić jeszcze 2 normalne bilety? Czy jeśli konduktor obczai, że te miejsca są i tak wolne(choć zapłacone i"zajęte" w systemie) to może mi i tak kogoś dosadzić?
  • 12
  • Odpowiedz
Czy mogę dokupić te 2 miejsca np. ze zniżką dla dzieci i młodzieży? (Czyli np. zapłacę za puste 2 miejsca tak jakby z nami jechało jeszcze 2 osoby młode)


@maczkupaczke: kup na żołnierza to będzie większa zniżka ( ͡ ͜ʖ ͡)
Żelazna logika.
  • Odpowiedz
@maczkupaczke możesz ale musi to być bilet 100% czyli normalny i deklarujesz podczas kontroli że wykupiłeś cały przedział. Jeżeli kupisz jakikolwiek ulgowy to konduktor odnotuje że dwie osoby nie jadą i może dokwaterować Ci współtowarzyszy podróży.
  • Odpowiedz
  • 1
@maczkupaczke @wykopnet nawet jak wykupisz pozostałe miejsca, to i tak konduktor widząc wolne, może tam kogoś posadzić (oczywiście będzie musiał zwolnić to miejsce jeżeli wejdzie osoba na którą kupiłeś bilet). Pamiętaj, że to jest kolej dotowana przez państwo, więc nie masz prawa zawłaszczać całej przestrzeni.
  • Odpowiedz
  • 0
@wykopnet: @ksy3 dziękuję za odpowiedzi. ʕʔ Gdzieś widziałam też, że matka z dzieckiem na wózku może wykupić miejsce dla niepełnosprawnych i dla opiekuna (np. w pendolino są takie miejsca w wagonie Wars), no bo ma 'wózek', prawda to?
A z wykupieniem całego przedziału chodzi o to, żeby nie mieć nikogo na sumieniu przez bite 10 godzin xD
  • Odpowiedz
@maczkupaczke: nawet jak wykupisz miejsce to nie będzie miało żadnego znaczenia bo są bilety bez rezerwacji miejsc i tacy pasażerowie mają prawo usiasc gdzie te miejsce jest.
  • Odpowiedz
  • 0
@wykopnet nigdzie nie widzę aby op pisał o EIC.
W pendolino to oczywiste, że jak wykupisz 6 miejsc na 4 osoby, to ci nikogo tam nie posadzi konduktor, bo nie ma w pendo biletów bez gwarancji miejsca.
  • Odpowiedz
  • 0
@ksy3 w pendolino nie mam takiego problemu bo tam przedział rodzinny ma 4 miejsca więc idealnie (problem w tym,żeby trafić na wolny przedział). Jeśli chodzi o pendolino to pytałam o miejsca dla niepełnosprawnych, czy przy braku innych miejsc np kolo siebie można takie miejsce zarezerwować z dzieckiem na wózku.
  • Odpowiedz