Wpis z mikrobloga

Z racji, że minął kolejny miesiąc, a #starelwisko jak stało, tak stoiz to mała aktualizacja.
Przyszedł etap zmęczenia majstra i idzie ciężko. Żadnej konkretnej roboty, tylko grzebanie w gównie, czyli przeróbki elementów do klimatyzacji.

Obudowa nagrzewnicy jako tako skończona, polift z przedliftem połączeni czyli linka świeżego powietrza przerzucona na drugą stronę, nowe mocowania w grodzi, zrobiony odplyw skroplin w podłodze.
Dodatkowo wyszła ciekawa rzecz. Zastanawiało mnie jak pójdzie pasek osprzetu, skoro alternator jest również napinaczem, to będzie brakować rolki, napinacza, wihajatra, #!$%@? wie co... No nie uda się wywinąć. W internetach informacji szczątkowe i dopiero dobry człowiek z grypa na FB poratował fotkami, że w sumie powinno być podwójne koło pasowe i sprężarka idzie z osobnego paska.
Po bitych dwóch tygodniach szukania informacji na temat koła (cokolwiek - fotki, wymiary, numery itp) udało się namierzyć przez grzebanie po Peuheocie 205 informacji o cyferkach. Jedyne do kupienia znalazłem w Malezji xD Nawet mój mistrz silnikowy rozłożył ręce, bo w sumie wie, że były na takim kole, ale w swojej karierze nie widział. Ale tutaj chyba mógłby zrobic kryptoreklame kolegom, którzy handlują częściami do francuzów w Krk, bo wygrzebali jak to powiedzieli ostatni w Europie zamiennik. Mamy to i nawet pasuje!

Poza tym, alternator zrobiony (na foto pogladowo jak wszystko wygladać bedzie), pompa wspomagania zrobiona, rozrusznik zrobiony, przekładnia kierownicza zrobiona, zaciski zrobione, skrzynia do odbioru w sobotę wszystko czeka już tylko na montaż. A pozniej tylko jeszcze wyciąganie podsufitki, bo szyberdach przestał odsuwać się do końca, drzwi, nagłośnienie, wyciąganie tapicerki.... itd itd itd. Ale chyba parę dni przerwy na ten moment...

#motoryzacja #peugeot #hobby
cieply_chlodniarz - Z racji, że minął kolejny miesiąc, a #starelwisko jak stało, tak ...

źródło: temp_file961377503577574784

Pobierz
  • 4
  • Odpowiedz
@cieply_chlodniarz: z tym szyberdachem to mogą być jaja, rozbierałem taki kiedyś z kumplem w 605 i to, co tam wymyślili, to jprdl... Zębatki jeżdżą po takich spiralach skręconych z drutu na przemian z taką szczotką i to się przesuwa w prowadnicach. Jak tam się wszystko trochę za bardzo wytrze, to pozamiatane. No ale powodzenia.
  • Odpowiedz