Wpis z mikrobloga

Nie znajdziecie lepszej ilustracji pokazującej jakim rakiem jest tag #przegryw niż ten zrzut ekranu.

Wychowanie się w patologicznej rodzinie to podwójna tragedia. Z jednej strony zniszczone dzieciństwo, z drugiej głęboko utrwalone schematy myślenia, które nie pozwalają normalnie funkcjonować. Na pierwsze nie ma rady, bo czasu nie cofniemy. Na drugie konieczna jest terapia. Odkrycie i zmiana wspomnianych schematów wraz z odpowiednio przeszkoloną osobą. Jest to długi proces, nieraz bolesny, ale nie ma lepszego sposobu. A tu nagle wyskakuje ktoś z takim wpisem zniechęcającym do terapii i jeszcze dostaje setki plusów. Ręce opadają. Powinny być bany za takie komentarze, a autor tej grafiki, która już dosyć długo lata po tagu, powinien zostać powieszony za jaja.

Warto zwrócić uwagę, że w tym wpisie autor nie podaje żadnego sensownego argumentu przeciw terapii, a jedynie walczy z chochołem. Nikt nie twierdzi, że celem terapii jest zapomnienie niechcianych wspomnień. Podobnie przebaczenie nie polega na zapominaniu. Celem jest odwrócenie skutków traumy, wyrobienie nowego sposobuy myślenia i nowych nawyków. W ten sposób można zacząć żyć bez lęków, marazmu, wspominania przeszłości, wchodzenia w rolę ofiary i ciągłego porównywania się z innymi. Niestety, najwyraźniej taki stan odpowiada autorowi komentarza ze screena i plusującym też. Pragną go też dla innych. I proszę mi nie pisać, że ktoś poszedł na terapię i mu nic nie dała, albo że trafił na psycholoszkę julkę z zielonymi włosami. To znaczy tylko tyle, że trzeba uważać gdzie się idzie, tak samo jak np. z mechanikami samochodowymi. Dla dobrze poprowadzonej terapii nie ma za bardzo alternatywy i jej odradzanie terapii jest zwyczajnie szkodliwe.
zarowka12 - Nie znajdziecie lepszej ilustracji pokazującej jakim rakiem jest tag #prz...

źródło: Clipboard01

Pobierz
  • 39
  • Odpowiedz
Trzeba walczyć i wymagać od siebie nawet jakby inni od nas nie wymagali.


@FMWFMW: ta?

Mogguje przeciętne n0rmictwo pod wieloma względami bo ostro na o zakoorwiałem XD I uwaga, co z tego mam? no nic bo wszystko definiuje morda i wzrost XDDD

Tobie się marzą wyrobnicy którzy będa placić na keks p0lek z m0kebiańczykami ale tego nie dostajesz wiec tupiesz nóżkami w złości bo wyrobnik jednak nie taki głupi XD
  • Odpowiedz
@Niedowiarek: frajerze posłuchaj lepiej uważnie, to że ty masz dobre wygrane życie w ogóle nie zależało od ciebie. Masz dobre geny, pewnie dobry kościec twarzy i wysoki wzrost. Dzięki wyglądowi miałeś zawsze pozytywny odbiór. To sprawiło że teraz jesteś pewny siebie. Ktoś kto przegrał na loterii genetycznej ma zupełnie odwrotnie i nic nie może z tym zrobić. I jakiś pet jeszcze ma czelność nam wmawiać że to wina naszego nastawienia...człowieku
  • Odpowiedz
  • 0
@zarowka12 trzeba zrobić z siebie jak największą ofiarę przegrywu, takiemu co żadna terapia nie pomoże a do tego słyszałem, że niektórym nie pomogła więc terapia na pewno nie zadziała. i jak w ogóle smiesz polecać terapię gdy ktoś żali się o traumach z dzieciństwa!! do końca życia musi się użalać nad tym co przeżył, terapii nie ma sensu próbować.
a psychiatra który oprócz leków zaleca terapię to na pewno nie ma
  • Odpowiedz
@zarowka12: no bo przecież jak ktoś wylał żale w postaci swoich przemyśleń na forum to od razu jest mu potrzebna terapia... Najlepiej prywatna za 200 ziko u specjalisty który leje wodę jak mnisi z szaolin
  • Odpowiedz
@zarowka12: Byłem na kilku rocznych terapiach i powiem tak; terapia może pomóc tylko w sytuacji, gdy względnie wydostałeś się z psychicznego bagna i już wychylasz z niego głowę. Bo terapia nie uczy wydostania się z niego, co sposobów by tam mentalnie znowu nie zanurzyć się po czubek głowy. ALE jeśli ktoś jest obiektywnie w totalnej dupie, psychicznie, fizycznie, ekonomicznie, społecznie, to terapia nic mu nie da. Potrzebny wtedy jest raczej
  • Odpowiedz
schematy myślenia, które nie pozwalają normalnie funkcjonować


@zarowka12: Brałeś kiedykolwiek pod uwagę fakt, że "normalne funkcjonowanie" nie jest niczym nieskazitelnym i że nie wszyscy są nim absurdalnie zafascynowani?
  • Odpowiedz