Wpis z mikrobloga

Nie znajdziecie lepszej ilustracji pokazującej jakim rakiem jest tag #przegryw niż ten zrzut ekranu.

Wychowanie się w patologicznej rodzinie to podwójna tragedia. Z jednej strony zniszczone dzieciństwo, z drugiej głęboko utrwalone schematy myślenia, które nie pozwalają normalnie funkcjonować. Na pierwsze nie ma rady, bo czasu nie cofniemy. Na drugie konieczna jest terapia. Odkrycie i zmiana wspomnianych schematów wraz z odpowiednio przeszkoloną osobą. Jest to długi proces, nieraz bolesny, ale nie ma lepszego sposobu. A tu nagle wyskakuje ktoś z takim wpisem zniechęcającym do terapii i jeszcze dostaje setki plusów. Ręce opadają. Powinny być bany za takie komentarze, a autor tej grafiki, która już dosyć długo lata po tagu, powinien zostać powieszony za jaja.

Warto zwrócić uwagę, że w tym wpisie autor nie podaje żadnego sensownego argumentu przeciw terapii, a jedynie walczy z chochołem. Nikt nie twierdzi, że celem terapii jest zapomnienie niechcianych wspomnień. Podobnie przebaczenie nie polega na zapominaniu. Celem jest odwrócenie skutków traumy, wyrobienie nowego sposobuy myślenia i nowych nawyków. W ten sposób można zacząć żyć bez lęków, marazmu, wspominania przeszłości, wchodzenia w rolę ofiary i ciągłego porównywania się z innymi. Niestety, najwyraźniej taki stan odpowiada autorowi komentarza ze screena i plusującym też. Pragną go też dla innych. I proszę mi nie pisać, że ktoś poszedł na terapię i mu nic nie dała, albo że trafił na psycholoszkę julkę z zielonymi włosami. To znaczy tylko tyle, że trzeba uważać gdzie się idzie, tak samo jak np. z mechanikami samochodowymi. Dla dobrze poprowadzonej terapii nie ma za bardzo alternatywy i jej odradzanie terapii jest zwyczajnie szkodliwe.
zarowka12 - Nie znajdziecie lepszej ilustracji pokazującej jakim rakiem jest tag #prz...

źródło: Clipboard01

Pobierz
  • 39
  • Odpowiedz
@zarowka12 trafiłem na julczysko po psychologii które nie miało pojęcia co robi i jak uważać gdzie się idzie jak na NFZ jest jedna lub dwie takie same julki bez pojęcia o tym co właściwie robią
CHYBA ŻE MAM WYDAĆ 70K BRO
  • Odpowiedz
@wyscrollowany: rel, gdyby istniały studia sprzedaży cudownych garnków i kordeł to też n0rmictwo by se to racjonalizowało jak stare baby które kupują te gówno. Że to pomaga, to dobre jest XDDD

Trochę jestem przerażony że teoretycznie rozwinięte społeczeństwo dało sobie wcisnąć taki prymitywny szajs i uwierzyło że to nie jest oszustwo XD Nie świadczy to o Europie zbyt dobrze i taki pan Chińczyk jak to widzi zaciera ręce bo wie
  • Odpowiedz
@zarowka12: Jak ktoś chce dawać dobre rady i zachęcić do zmian, musi to pisać z odrobiną współczucia i wyrozumiałości. Taki agresywny styl wypowiedzi nie zachęci nikogo do pójścia na terapię.
  • Odpowiedz
@zarowka12: Ale jak to, przegryw miałby zmienić swoje toksyczne schematy myślowe? I może jeszcze podjąć jakiś wysiłek zamiast siedzenia na dupie i użalania się nad sobą? Niedoczekanie, przegryw przecież już wszystko wie i wszystko robi najlepiej, a to że tkwi po uszy w gównie to wina genów, rodziny, otoczenia, p0lek, oskarków, złej pogody i niepomyślnego układu planet - wszystkiego i wszystkich, tylko nie tego wiecznie poszkodowanego biedactwa.

Szkoda czasu na
  • Odpowiedz
@zarowka12: równie dobrze mógłbyś tłumaczyć talibom że jest ok kiedy kobieta chodzi po mieście bez szmaty na głowie. Poniekąd mają rację, większości z nich terapia nie pomoże, może by jeszcze pomogła zanim trafili na te wszystkie patotagi, obecnie w głowach mają tak nasrane, że każdą informację jaką posiądą filtrują przez pryzmat p0lek, murzynów, oskarków i całej reszty elementów tego chorego uniwersum.
  • Odpowiedz
@zarowka12: Też zauważyłem, że co niektórzy wolą wpisać się w grupę przegryw i siedzieć w piwnicy. Tak jest wygodnie. Łatwiej pisać jestem biedny, brzydki, schorowany lub z patologicznej rodziny a świat jest zły i mnie nie rozumie. To jest podobna postawa jak "madki z chorom córką" też ustawiają się w roli ofiary. Dla nich też świat jest zły a one mają najciężej na świecie.
Trudniej jest codziennie walczyć ze swoimi
  • Odpowiedz
@KwiatGromu: misiu, ale jak nie masz przestrzeni na rozwiązywanie bieżących problemów, bo nosisz WIELKI plecak traum, to nie masz szans sobie sam poradzić. Terapia te problemy zrzuca na wózek z kółkami, one dalej są, ale nie zajmują całej przestrzeni emocjonalnej
  • Odpowiedz
@zarowka12: Terapia. Bo przyszedł normik, który był uzależniony od narkotyków i powiedział coś w stylu: "weź się w garść- ić na terapię intzelu". Zresztą rada dla biedaka, który nie widzi sensu i celu w życiu to łażenie na terapię, która kosztuje pewnie w zależności od gabinetu 100-400 zł za 45 minut sesji to super porada.
  • Odpowiedz
"madki z chorom córką"


@FMWFMW: Przykład z doopy XD

Madka ma to na co zasługuje ze swojej winy i na wszystko miała wpływ, jej życie jest konsekwencją jej kretyńskich decyzji.

Tymczasem chuop nie miał żadnego wpływu na swój ryj czy wzrost (wiadomo że mógł sobie pozwolić na hormon wzrostu w wieku 15 lat XDDD zobacz se ile kosztuje i zamknij klape).
  • Odpowiedz