Wpis z mikrobloga

Siema Mirki! W zeszłym tygodniu zleciłem wypłatę środków z XTB na swoje konto walutowe w USD w mBanku (na kwotę 3608 USD). Dzisiaj przelew został zaksięgowany na rachunku w mBanku, ale kwota się nie zgadza - dostałem przelew na 3581 USD. Gdzieś po drodze wyparowało 27 USD. XTB nie pobiera prowizji od wypłat, więc pytanie WTF? W tabeli opłat i prowizji mBank też nie ma nic o jakichkolwiek opłatach z przelewy przychodzące walutowe. Zresztą nie raz kupowałem walutę w e-kantorach i zawsze kasa przychodziła w całości na konto walutowe w mBanku. Ktoś z Was jest w stanie powiedzieć co to za magiczna opłata 27 USD? Prowizja, podatek, inny ch*j?
#xtb #mbank #gielda
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Zresztą nie raz kupowałem walutę w e-kantorach i zawsze kasa przychodziła w całości na konto walutowe w mBanku


@SaCyckiJestOkejka: Kantory działają tak że mają swoje rachunki walutowe w wielu bankach, jak zlecasz wypłatę do mBanku to przelewają Ci ze swojego konta w mBanku, czyli jest to transakcja wewnątrz bankowa na zupełnie innych zasadach.

Natomiast przelew USD pomiędzy bankami aby nie wystąpiły dodatkowe opłaty za pośrednictwo wymaga aby obie strony transakcji
  • Odpowiedz