Wpis z mikrobloga

Automirki z #mechanikasamochodowa #renault czy wymiana siłownika centralnego zamka w Renault Scenic III (2014) jest do zrobienia przez amatora dysponującego obyciem technicznym i narzędziami, ale bez doświadczenia w mechanice samochodowej? Czy szkoda zachodu, za dużo do rozbierania, lepiej dać zarobić mechanikowi?

Usterka zdaje się typowa w scenicach: centralny zamek przestaje otwierać drzwi kierowcy, najpierw sporadycznie, ale szybko się to nasila, aktualnie jestem w fazie, że czasem otworzy, zwykle trzeba sobie otwierać od strony pasażera albo ratować się kluczykiem.
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Jarek_P: ta spliny tylko załatw. Trzeba z klamką wyjechać zewnętrzną i są nity pod nią. Rozwiercasz i wszystko wyłazi od wewnętrznej strony .Wtedy od wewnątrz można wyjechać z zamkiem. Można wyjechać z zamkiem bez demontażu klamki ale linkę odpiąć trzeba w drzwiach po zdjęciu boczka. Raz to widziałem, ale dla mnie awykonalne.

Obszpekaj najpierw czy nie ma przewodów w peszlu połamanych między drzwiami, a budą w tej gumie harmonijkowrj.
  • Odpowiedz