Wpis z mikrobloga

@wartosci_tradycje_EUROPEJSKIE: Bzdury, został sam szajs.
Rośnie oferta mieszkań do kupienia, ale (wybierz jedno lub miks):

- Masz albo widok na okna sąsiadów z prawie wszystkich okien w mieszkaniu. Jak Ci się trafi zwyrol, to masz gratis show przed oknem.
- Słaba dzielnica, z dojazdem do centrum po 1-1.5h (jak masz pracę w okolicy spoko, jak dojeżdżasz, to jest dramat). Jasień, Łostowice, Orunia - nikt tam nie chce mieszkać jak ma cokolwiek
  • Odpowiedz
@sezamki to moze fart mialem i nie wiem co mowie, i moi znajomi tez obok wyrwali. Do tego 4 mieszkania widzialem na chelmie w dobrej lokalizacji blisko centrum w nowym budownictwie. Co ktos z oruni ma do zrobienia w oliwie jakies chore wymagania masz xD. Jak orunia gorna to mega spoko dzielnica blisko parku, piekny widok cisza spokoj a i autem 10min na starowke, tramwaj i za 2 lata pkm bedzie, mieszkalem
  • Odpowiedz
@wartosci_tradycje_EUROPEJSKIE: Oliwa, Przymorze i Wrzeszcz to przecież lokalne zagłębie branży Finance i IT, ogromną liczba miejsc pracy...ale nie, nie ma tam co robić xD Nikt, kto zarabia jakieś sensowne pieniądze nie chce mieszkać na Orunii, jeszcze czar dzielnicy nie został usunięty (żule, złodzieje i rozpadające się kamienice). Wyjazd z Orunii i Chełmu jest coraz gorszy, dlatego ludzie skipują te dzielnice na rzecz Pruszcza, bo jest z niego kilka opcji dojazdu do
  • Odpowiedz
@sezamki ty widac dzielnic nie znasz,orunia gorna to nie orunia z żulami, same nowe bloki xD chelm skipuja na pruszcz xDDDD ty miej godnosc czlowieka jak z buta w 15 min jestes na starowce xD autem zjezdzasz w 5min max do tego tramwaj 10min z petli nowy chelm. Mieszkalem na chelmie i w godzinach szczytu do firmy na starowce jechalem 15min. It to glownie klasa srednia :) grubasy maja cale kamienice albo
  • Odpowiedz
@wartosci_tradycje_EUROPEJSKIE: Ty fiksujesz na starówce, na nią chodzisz jak nad morze mieszkając w GD, czyli prawie wcale :) Dotrzyj do OBC, Alchemii czy nawet Neptuna z tego Chełmu/Orunii :) Widać, że bronisz swoich wyborów, ja nie bronię żadnego. Sam rozważałem Orunię, kto tam nie mieszka, nazywa wszystko Orunią i nikogo nie obchodzi ten podział, ceny za metr mówią same za siebie.

Tak, Chełm jest skipowany na Pruszcz, z którego do Wrzeszcza
  • Odpowiedz
@sezamki spoko w erze gdzie kazdy prawie zdalnie robi. Akurat w oliwie jak i na starowce jestem codziennie, moglbym mieszkać w kazdej z tych dzielnic :) Ja szukalem z dobrym dojazdem do centrum i infrastruktura dla dzieci. Wiele mieszkan ogladalem i duzo bylo od ręki. Ty mi próbujesz wmowic, ze nie ma wolnych mieszkan czy domow. Do tego z pruszczem wyskakujesz xDDD i kolejka lol no fantastyczna przygoda ze spocencami w upchanej
  • Odpowiedz
@wartosci_tradycje_EUROPEJSKIE: Zachowujesz się tak, jakby korki w Trójmieście nie istniały. Praca zdalna się zmniejsza, a nie zwiększa. Firmy wprowadzają hybrydy i na nie jest co raz więcej ofert pracy. No nie czujesz tego wszystkiego ewidentnie. Tak się składa, że wpadam do 3 różnych firm od czasu do czasu i wiem jak wyglądają dojazdy ludzi z praktycznie wszystkich części Gdańska. Chełm i Łostowice dla przykładu urywają się już o 14 z biura,
sezamki - @wartoscitradycjeEUROPEJSKIE: Zachowujesz się tak, jakby korki w Trójmieści...

źródło: image

Pobierz
  • Odpowiedz
@sezamki ja na oliwe z chelmu w szczycie jade 30min byczku a bez korkow 18min i mi to wystarczy, na mapce zapomniales o cienistej ale nie wazne. Gadamy o mieszkaniach a nie o preferencjach, teza byla ze jest pelno mieszkan i jest. Nawet w oliwie stoi cale osiedle nowych blokow pustych tylko musisz miec hajs i tyle. To pokaz ile autem z pruszcza jedziesz na starowke w szczycie, pewnie szybciej niz z
  • Odpowiedz
@wartosci_tradycje_EUROPEJSKIE: Się zastanawiam czy rozumiesz jak bardzo głupie jest to co napisałeś… „wystarczy mieć pieniądze” rozwiązuje większość problemów ludzkości, ale bezdomny tych pieniędzy niestety nie ma a mieszkania nadal mu brakuje, lekarzy też w Polsce nie brakuje jeśli ma się pieniądze…
  • Odpowiedz