Wpis z mikrobloga

#polityka #sejm
Jako że op z tego wątku ma mnie na czarno, wyjaśnię komentarz @mozis w osobnym wpisie:

ta pizza zachęciła młodych ludzi do głosowania (bo darmowa pozza),


Pierwsza manipulacja, restauracja zaczęła dowozić pizzę po zamknięciu lokali wyborczych, a o 21 kolejki się zamyka więc dowóz pizzy nie mógł mieć żadnego wpływu na ilość osób

, takie kolejki porobiły się w wielu miejscowościach bo nagłośnili to i faktycznie kilka procent koalicji doszło dzięki temu


Kolejna manipulacja - kolejki do lokali wyborczych się tworzyły bo było referendum, które wydłużało całą procedurę (branie/ nie branie kart, dodatkowe podpisy), dodatkowo w wielu lokalach kończyły się karty do głosowania i komisję czekały na dowóz nowych. Dowóz pizzy na Jagodno był po zamknięciu reszty lokali w kraju. I na Jagodnie głosowało chyba 4k osób, więc to jest kropla w morzu, przy rekordowej frekwencji
Bujak - #polityka #sejm 
Jako że op z tego wątku ma mnie na czarno, wyjaśnię komentar...

źródło: IMG_4396

Pobierz
  • 14
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 18
@Gours: to kolejny wątek, dodatkowo przyszło tam też dużo osób z zaświadczeniami, więc komisje też nie były przygotowane. Staram się odkręcać spin, jakoby dowóz pizzy czy kawy miał mieć jakikolwiek wpływ na wynik wyborów
  • Odpowiedz
@Bujak: Ale przecież to jest wspaniały spin - Polacy tak bardzo byli wdzięczni i kochali władze PiSu że w zamian za kawałek pizzy głosowali przeciwko nim xD
  • Odpowiedz
@Bujak: w Jagodnie był zapewne ten sam problem co u mnie tylko na wielokrotnie większa skalę. Po prostu dużo ludzi mieszka od niedawna/wynajmuje i nie zmieniła miejsca zamieszkania. Dopisane osoby miały osobną kolejkę, 1 dla wszystkich dopisanych. Więc zamiast stać w 10 kolejkach wyznaczonych do swoich ulic stali w 1 dla dopisanych.
  • Odpowiedz
Staram się odkręcać spin, jakoby dowóz pizzy czy kawy miał mieć jakikolwiek wpływ na wynik wyborów


@Bujak: jeżeli PiS twierdzi, że przegrał przez darmowa pizzę to może powinni się zastanowić nam jakością i wartością swoich rządów wystawianym ich przez 75% głosujących xD
  • Odpowiedz
Dowóz pizzy nie miał żadnego wpływu na wynik wyborów. Co więcej samo Jagodno nie miało ŻADNEGO wpływu na wynik wyborów.

1. wyniki wyborów w Jagodnie niczym nie odbiegały od średnich wyników w całym Wrocławiu, w zasadzie były nawet odrobinę na korzyść Konfederacji, a nie Lewicy czy trzeciej drogi.

2. Po hipotetycznym odjęciu wszystkich głosów na Koalicję Obywatelską oddanych w obu komisjach na Jagodnie - nie zmieniłby się ŻADEN wynik wyborów w okręgu wrocławskim i nikt z PiS-u czy żadnej innej partii nie dostałby mandatu więcej, a KO nie dostałaby mandatu mniej.

3.
  • Odpowiedz
  • 0
@SebastianDosiadlgo:

Napisałbym, że też manipulujesz, ale raczej po prostu jesteś d...

Uważasz, że komisja nie była przygotowana na 15 osób z zaświadczeniem? Co więcej 13 osób z tych 15 przyszło przed 17. Uważasz, że 15 osób to dużo? W innych komisjach we Wrocławiu (i innych dużych miastach) bez problemu obsługiwano po 100-150 ludzi z zaświadczeniami.


No dobra, moja wina, nie sprawdziłem dokładnie na PKW, oparłem się na znalezionych artykułach. Rzeczywiście ludzie przyszli późno, no ale takie ich prawo i fajnie że chcieli skorzystać ze
  • Odpowiedz