Wpis z mikrobloga

Muszę iść zarejestrować się w urzędzie jako bezrobotny. Pierwszy raz. Problem polega na tym, że zaginęła mi teczka ze świadectwami pracy i mam tylko to ostatnie. Z różnych względów muszę zarejestrować się jak najszybciej. Moje pytanie, czy jak pójdę, udam głupa i powiem, że nie pracowałem w tamtym okresie i pokaże tylko to ostatnie to jest jakaś szansa, że przejdzie?

#pytaniedoeksperta #pup #problemypierwszegoswiata #urzadpracy
  • 7
  • Odpowiedz
@wesoly90: chyba najpierw musisz się zarejestrowaqć jako "poszukujący" chyba, że coś się zmieniło od paru lat. Kiedyś się orientowałem, to najpierw trza być poszukującym i jak nie znajdą dla ciebie roboty, to wtedy dopiero będziesz bezrobotny + zasiłki. Ale to było parę lat temu i teraz może jest inaczej.
  • Odpowiedz
@Authilius: WTF? @wesoly90: Idziesz i się rejestrujesz, dajesz papiery jakie masz, resztę na gębę albo mówisz, że później doniesiesz. Nikt nie stoi z karabinem i nie nakazuje Ci pokazywania dyplomów i papierów z ostatnich 10 lat. Nie ma czegoś takiego jak okres próbny, bycie poszukującym itd. Co do zasiłków, to rzeczywiście nie każdy się łapie na nie, ale status bezrobotnego masz od razu.
  • Odpowiedz