Wpis z mikrobloga

Grałem za dzieciaka w piłkę i zawsze było "nie ryzykuj" "podaj do najbliższego" "najważniejsze to nie stracić piłki"

I potem rosną takie fajtłapy bez techniki i bez psychiki. A w Portugalii? Widać, że od małego uczą ich techniki i pojedynków 1na1. Stąd się to wszystko bierze. Brakuje nam trenerów młodzieży i wizji.

Do tego dochodzą jeszcze toksyczni rodzice, którzy chcą medali w wieku 10 lat i pucharów swoich dzieci. A te najmłodsze lata powinny być całkowicie bez presji, najlepiej żeby w ogóle zakazać turniejów z nagrodami, bo się wtedy Janusze napinają, byle juniorzy wygrali mecz nawet 1:0 po beznadziejnej grze, zamiast uczyć młodych grać w piłkę.

Taka jest moja prawda futbolu.

#mecz #reprezentacja #polska #patologiazewsi #bekazpodludzi #takaprawda
  • 22
  • Odpowiedz
@KRZYSZTOF_DZONG_UN: z tego co się orientuję, to teraz wszystkie dzieci biorące udział w rywalizacji dostają medale, w związku z czym te medale są gówno warte ( ͡° ͜ʖ ͡°)
koleżanka je wyrzuca, a zostawia tylko, te co cenniejsze :D
  • Odpowiedz
Grałem za dzieciaka w piłkę i zawsze było "nie ryzykuj" "podaj do najbliższego" "najważniejsze to nie stracić piłki"

I potem rosną takie fajtłapy bez techniki i bez psychiki. A w Portugalii? Widać, że od małego uczą ich techniki i pojedynków 1na1. Stąd się to wszystko bierze. Brakuje nam trenerów młodzieży i wizji.

@KRZYSZTOF_DZONG_UN
Później wielkie zdziwko że do słabej ekstraklasy przychodzi randomowy hiszpan,z trzeciego szczebla rozgrywkowego(Segunda División B) i technicznie zjada
  • Odpowiedz
@KRZYSZTOF_DZONG_UN: w hiszpanii tak grają, barcelona ma 70% posiadania
Polska wczoraj grala wszystko do przodu i traciła , zamiast uspokoic gre.
Wezcie wykopki przestancie idawac madrych wlaczcie czesia on wsYstko wam wytlumaczy
  • Odpowiedz
@KRZYSZTOF_DZONG_UN ja pamietam jak majac 12 lat zdobywalismy szczyty gorskie i inne morskie oka niczym maratonczycy czy triatlonowcy bo wydolnosc najwazniejsza. Faktycznie potem na turnieju w holandii czy lidze zajezdzalismy wszystkich, niestety kilka lat pozniej okazalo sie ze gdy zachod cwiczyl to co napisales my uczulismy sie biegac za pilka xD no i tak pozostalo. Oni grali a my biegalismy ale to juz nie wystarczylo bo wydolnosc sie zdobywa trenujac. Usmialem
  • Odpowiedz
@KRZYSZTOF_DZONG_UN: święta prawda. do tego dodam jeszcze jeden faktor. Każdy kraj w jakiś tam sposób kształci młodych piłkarzy, korzysta z najnowszych trendów itd. I moim zdaniem, w innych krajach robią to szybciej, lepiej, bardziej profesjonalnie. Na samym początku wiele krajów nam już ucieka. I według mnie będzie tylko gorzej.
  • Odpowiedz
@Senuyo tak jest na zachodzie np. w Niemczech. Do 12 roku życia grają wszyscy, piłka to zabawa, bez turniejów i presji wyniku. Dopiero wtedy, w wieku 12-13 lat dzieciaki są selekcjonowane do szkółek i zaczyna się sprawdzanie, czy ktoś się nadaje do profesjonalnej piłki.
W Polsce za to selekcja jest od początku, od małego jest presja na dzieciaki, dlatego jak na zachodzie wybierają spośród setek tysięcy dzieciaków, to u nas już
  • Odpowiedz
  • 2
@KRZYSZTOF_DZONG_UN Uważam, że do pewnego momentu powinno się trenować więcej niż jedną dyscyplinę. O Brazylijczyków się często mówi, że technikę szlifują w futsalu. Tam nie ma pierdzielenia, żeby trzymać piłkę. Akcja indywidualna i luta na bramkę. Podobnie coś może dać koszykówka. 24 sekundy na akcję i nie ma zmiłuj. Nie ma holowania, grania do tyłu. Szybsze decyzje, więcej indywidualnego ciężaru.
  • Odpowiedz
@KRZYSZTOF_DZONG_UN: no nie wiem skąd te #!$%@? ale ja jak grałem w piłkę na podwórku to zawsze była jazda do przodu, kiwanie się i samolubstwo nieraz na pałę, po co podawać jak mogę strzelać. A z pokolenia jestem starszego niz to co gra czyli jeszcze większa padaka :D
  • Odpowiedz