Wpis z mikrobloga

#mecz #reprezentacja
Wbrew zarzekaniom dziennikarzy i mejwenów, to balonik jest już napompowany. Wywiera się presję, że dziś jest najważniejszy mecz, że jak wygramy to wyjdziemy z grupy, liczone są szanse na wyjście z trzeciego miejsca, z góry skreślany jest mecz z Francją itd. Maszyna oczekiwań ruszyła, na tym polega balonik, że nie czeka się na wynik rywalizacji, tylko z góry zakłada rezultaty. Obawiam się, że zderzenie będzie bolesne. Austria wymęczy zwycięstwo, Polacy - już na luzie, bez obecnej presji - zagrają fantastyczny mecz z Francją, może go nawet wygrają, ale i tak nie wyjdą z grupy. Będzie to kolejna piękna historia, z której po raz kolejny nikt nie wyciągnie wniosków. Obym się mylił:-)
  • 6
  • Odpowiedz
  • 4
@dziobalica: W sumie racja, nie za wiele osiągnąłem w życiu i nie chciałbym, żeby ktoś się dowiedział, co kiedyś robiłem na mieście... Cofam swoją opinię, niech się wypowiedzą ci, co się znają, co spali kiedyś w jednym pokoju z jakimś znanym trenerem, albo coś.
  • Odpowiedz
Wywiera się presję


@kot_do_drzwi: na kim niby wywiera sie presje? na pilkarzach? ziomek oni w pracy sa, co tydzien graja pod taka presja. co za roznica czy my gadamy sobie o tym co bedzie? w kazdym sporcie tak jest.
  • Odpowiedz
@kot_do_drzwi: Ja tam nie widzę jakiegoś balona, przynajmniej w porównaniu z niektórymi poprzednimi turniejami. Ludzie raczej mają niskie oczekiwania i jak już to bardziej po cichu liczą na pozytywne zaskoczenie, niż świętują już awans.
  • Odpowiedz
  • 1
@nobrain: myślę, że presja reprezentacyjna jest większa.

Młodsi zawodnicy nie zawsze mają jeszcze profesjonalne podejście do pracy, dopiero uczą się popularności, mogą być bardziej podatni na presję swojego otoczenia, miasta z którego pochodzą, znajomych, mediów. Za granicą są na nich zwrócone oczy kibiców tylko jednego klubu, są zwykle jednymi z wielu. Tu presję wywiera całe społeczeństwo.

Dla starszych zawodników gra w piłkę nożną to tylko część pracy, równolegle są zawodowymi
  • Odpowiedz
@kot_do_drzwi: to Ty chyba nie pamiętasz już takich turniejów jak MŚ 2002, MŚ 2006 czy MŚ 2018 czy poprzednie EURO, skoro to jest Twoim zdaniem pompowanie balona... W tamtych przypadkach awans z grupy świętowaliśmy miesiąc przed turniejami. Zresztą, jak Twoim zdaniem powinny w takim razie wyglądać relacje dziennikarzy, albo przewidywania ekspertów? "No #!$%@?, przegramy, ale #!$%@?, przecież pojechaliśmy tam zebrać 3 razy baty i wszystko ponad to będzie sukcesem."
  • Odpowiedz