Wpis z mikrobloga

@Arturr99: tzn drewnopodobny ;)
uważaj na:
a/ ergonomię kuchni
b/ twarde połączenie okapu z szachtem = nie stosuj rur spiro
c/ w górnych szafkach nie stosuj szerokości większej niż max 60 cm
d/ na mocowanie górnych szafek do ściany - jeśli po 1 m-ącu linia dolnych szafek się wygnie w banana to wzywaj na poprawę, bo zamontowali na
  • Odpowiedz
  • 0
@stopy-kanadyjka: Da się zrobić w meblach modułowych, ale chcę się sprawdzić i zrobić je sam. Mógłbyś rozwinąć punkt d? Chodzi o linie dolną szafek górnych?

Ja to będę montował, więc nie będzie możliwości wezwania stolarza na poprawe xd
  • Odpowiedz
@Arturr99 w sensie że zamawiasz gotowe pocięte elementy? Ja też sie do tego zabieram, z tego co wiem to fronty mają być po 2mm węższe z każdej strony niż obudowa w środku, od góry pod blatem chyba 5 mm. Puste miejsce za szafkami na parę centów żeby to mogło oddychać, przy skręcaniu mebli nawiercić otwory przed wkrętami. Dobrze też jak to ma stać na panelach to je zakończyć za blendą na
  • Odpowiedz
  • 0
@litosciwy: Dokładnie tak chce zrobić. Rozpisze sobie formatki i zamówię gotowe płyty, a potem tylko skręcić. Tylko nie wiem co zaskoczy mnie w trakcie bo na pewno coś pominę XD
  • Odpowiedz
@Arturr99 rozmawiałem ostatnio z jednym ziomkiem z takiej firmy co tnie części mebli na zamówienie i powiedział że sam sobie zrobił i bez problemu dam radę jak mam czas, ale dodał że mam się spodziewać że na bank coś #!$%@?ę za pierwszym razem :)
  • Odpowiedz
@Arturr99 przyszedł mi jeszcze jeden pomysł do głowy. Zobacz sobie jakie wymiary ma formatka danego materiału i dobierz wymiary płyt w taki sposób żeby optymalnie to wykorzystać. Jak zrobisz 5cm płytsze meble to może się okazać że będzie mniej odpadu i wyjdzie taniej.
  • Odpowiedz
  • 0
@litosciwy: Robiłem kiedyś szafe na wymiar na kreatorze meble.pl i właśnie wtedy to zauważyłem. Czasami 2cm robią kilka stów różnicy. A jeśli chodzi o to czy chcesz to co zostało czy nie to zależy od firmy. Możesz wziąć, ale nie musisz.
  • Odpowiedz
na bank coś #!$%@?ę za pierwszym razem


@litosciwy: robiło mi teraz dwóch osobnych stolarzy zabudowy w mieszkaniu- dwie szafy, kuchnię. Oni też #!$%@?ą i z profesjonalnymi fachowcami też będą dwie rundy poprawek xD
Tylko trzeba będzie ich doprosić żeby przyjechali, a tu zrobisz ty sam
  • Odpowiedz
@Arturr99: Właśnie zamierzam sobie projektować szafę w tym kreatorze. Czy są tam jakieś haczyki przy tym projektowaniu?
Bo formatki/okleiny to luzik, ale zastanawiają mnie nawierty czy są równo zrobione wedle wymiarów czy raczej lepiej zakupić sprzęt (sporo mam od ojca więc nie jest źle), i samemu to ogarnąc.
  • Odpowiedz
Jak zrobisz 5cm płytsze


@litosciwy: @Arturr99
Z tą głębokością bym uważał. 510 mm to zazwyczaj głębokość boku szafki dolnej, tak żeby weszła szuflada 50 cm bo one luzu potrzebują z tyłu. Piekarnikowa szafka głębokość zazwyczaj 55 cm
Dobrze pooglądać na yt jakies filmiki stolarzy którzy wyjasniają tego typu rzeczy
  • Odpowiedz
@orfan no oczywiście trzeba to przemyśleć od początku do końca, i do tego co pisałem żeby meble projektować pod sprzęty to należy do nich dodać jeszcze szuflady
  • Odpowiedz