Wpis z mikrobloga

@simon999: z tego co rozumiem, za to żeby był drugi termin i żeby dzieciaki z pieczy dostały bilety. osobiście uważam, że miasto powinno dotować raczej niszowe wydarzenia, nie komercyjne
  • Odpowiedz
@Marcinu2: Ciekawa? Normalna. Tak jest na całym świecie. Miasta zwłaszcza te duże dopłacają do takich wydarzeń bo wychodzą z założenia, że jest to również dla nich forma reklamy chociażby. New York na przykład jak miasto sylwestra na Time Square finansuje.
  • Odpowiedz
miasto powinno dotować raczej niszowe wydarzenia


@mateopoznan: Nie zgodzę się. Wydarzenia tej rangi ściągają do miasta tłumy ludzi, a to ogromne wsparcie dla lokalnych biznesów (gastronomia, hotelarstwo, wszelkie usługi). Owszem, miasto wydało pół miliona, ale może się okazać, że te pieniądze szybko mu się zwrócą. Niszowe wydarzenia też są ważne i jak najbardziej powinny mieć wsparcie, ale niszowy koncert czy wystawa obrazów, nie będzie raczej zauważalnym wsparciem dla lokalnych biznesów.
  • Odpowiedz
@Cztero0404: fakt.

@a__s: to logiczny argument. przyjmuje go.

jednak trochę w kontrze; dostałem na smart city odpowiedź od magistratu pod zgłoszeniem zapchanej studzienki na skrzyżowaniu na ogrodach, że obcięto im budżet i do sprzątania przystąpią, dopiero jak poznają kolejny budżet (sic!). ja wiem, że to dwie różne sprawy, jednostki, etc. nie chce też bić w demagogiczne tony, tym niemniej rozumiem oburzenie ludzi dofinansowaniem komercyjnego pewniaka od Dawida. i trochę to
  • Odpowiedz