Wpis z mikrobloga

Właśnie teraz trwa ważny mecz Polska - Włochy w Lidze Narodów w siatkówce.
Też nie wiedzieliście?
No właśnie, bo każdy ma to w piździe.
Ludzie wolą oglądać Szkotów z championship i ligi szkockiej i dziadka Shaqiriego strzelającego w okienko.
Czemu siatkówka nie jest sportem narodowym? xD
#mecz
  • 76
  • Odpowiedz
@Mof1 to znaczy, ze jestes ignorantem. ja potrafie znalezc swietne rzeczy w kazdym sporcie bo daje mu szanse i mam otwarty umysl. jak nie potrafisz zrozumiec, ze taktyka, ustawienie zespolu, skille graczy czy flow gry moze sprawiac ogladajacym przyjemnosc to spoko, ale mowic, ze w pilce nic sie nie dzieje to juz gruba sprawa.
  • Odpowiedz
@Lolenson1888: Opie jak ja mówiłem grupie ludzi z innych krajów że klub z mojego miasta został mistrzem Polski w siatkówce to oni nie wiedzieli co to za sport i musiałem im wyjaśniac. Jeden Anglik zapytał "to jest ten sport plażowy?".
  • Odpowiedz
czemu zawsze największe #!$%@? o siatkówkę dają kibice piłki nożnej?


@Chris_Karczynski: nie wiem, może dlatego że to kibice siatkówki mają największy ból dupy o to że siatkówka nie jest naszym sportem narodowym a siatkarze zarabiają gówno w porównaniu do piłkarzy a ciągle wygrywają w porównaniu do piłkarzy
  • Odpowiedz
@Lolenson1888: no ale co w tym dziwnego, że ludzie wolą oglądać elitarne rozgrywki rozgrywane co 4 lata w najpopularniejszym sporcie świata zamiast meczów towarzyskich w siatkówce?
  • Odpowiedz
Pilka nozna jest bardziej widowiskowa, jest sportem kontaktowym, i ma idealnie wywazona czestotliwosc zdobywania punktow.

Bramki potrafia byc spektakularne, a akcje nieszablonowe i rogrywane na miliard sposobow.

W pilce liczy sie sila, szybkosc i balans ciala. Skuteczny drybling, czy umiejetne utrzymanie sie przy pilce to miod na oczy bo jest imponujacym pokazem umiejetnosci fizycznych.

Gol cos znaczy - jest na tyle rzadki ze jego pojawienie sie wywoluje ekstremalna radosc, ale jednoczesnie na
  • Odpowiedz
@Lolenson1888: Myślę, że fenomen piłki nożnej polega na tym, że gole są rzadkie. Czekasz długo na tego "smaczka", a gdy już on jest, to jest dużo emocji. Tego odpowiednika nie ma w siatkówce, koszykówce. Leci punkt za punktem, możesz jedynie czekać na wynik. Owszem, też na pewno są jakieś emocje i nie bez powodu ludzie to oglądają, ale myślę, że dla przeciętnej osoby piłka nożna może być ciekawsza właśnie z tego
  • Odpowiedz
czemu zawsze największe #!$%@? o siatkówkę dają kibice piłki nożnej? Serio... jeszcze nie spotkałem sie z tym żeby kibice koszykówki, tenisa czy żużlu dawali #!$%@? o siatkówkę


@Chris_Karczynski: bo zadni kibice siatkówki nie mówią kibicom koszykówki, że ich sport powinien stracić tytuł sportu narodowego.
A Janusze po wygraniu czegoś w siatkę się zawsze spultają o potężny futbol. Sprowadzanie ich na ziemię to przyjemność i obowiązek.
  • Odpowiedz
@monox12: dokładnie...już tenis jest ciekawszy od siatki, nawet tej kobiecej, nawet plażowa nie przyciąga uwagi, ta dyscyplina zawsze będzie trochę niszowa bo nie jest sportem kontaktowym
  • Odpowiedz
Jak zwykle o siatkówkę czy żużel (albo tu wstaw dowolny inny mniej popularny sport w którym Polska odnosi sukcesy) największe zesrańsko mają kibice piłki nożnej xD czemu tak jest? Nie wiem, choć się domyślam ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz